Skocz do zawartości
Forum

Praca


Gość abc

Rekomendowane odpowiedzi

Jak znaleźć pracę gdy mam busa że w mieście mogę być najwcześniej 6.30 a muszę wracać 17.25? Miasto około 25 km od domu moim starym rowerem nie dojadę. 18000 mieszkańców. Brak pracy na produkcji nie ma zakładów. Przeprowadzić się nie moge nie mam pieniędzy. Dopiero mogę się przeprowadzić jak znajdę pracę. Bo to co zarabiam w dorywczych to starczy na pokój na miesiąc, dwa. A jak nie znajdę pracy to wydam i nie będzie na następne miesiące. Na wsi pracy nie ma bo nie są rolnicze. Agroturystyki radzą sobie rodzinami. Jedna nie chciała mnie zatrudnić, bo się zgłosili z doświadczeniem i wykształceniem. Takie większe mają wymagania co nie jestem w stanie spełnić. Mam fobię społeczną ,a tam jest wymagana odwaga. Do sklepu internetowego mnie nie chciał bo się ze stresu mogę jąkać bo rozmowa była na telefon. A tak we wsi ok 9 km od domu sklepy spożywcze. Jakby była odpowiednia pogoda to mogę rowerem. Bo inaczej tym samym busem co do miasta. Byłabym 6.10 a mogła wrócić 17.45  Ale też nie biorą jak leci jak mogą mieć odważniejszego. W tamtym mieście też handel.  Drugie miasto 60000 mieszkańców podobnie handel, turystyka, gastronomia. Nie było odpowiedzi, w jednym miejscu pan nie chciał rozmawiać bo tam nie mieszkam, jak sie przeprowadzę to przyjść na rozmowę ale nie wiadomo czy mnie przyjmie. Tam jeszcze gorzej dojechać bo muszę do tamtego miasta jechać przez te pierwsze i jest około 60 km od domu. Urząd pracy nie pomógł tylko pół roku staż w sklepie mnie nie zatrudnili. Dorywczej nie mogę zapisać w cv bo to na czarno. 2 miesiące przez rok się uzbiera może wiecej. Zbieram teraz jagody ale za dużo nie zarobię, bo jestem wolna i słaba. Z nauką mi nigdy nie szło. Skończyłam rachunkowość ale nic nie umiem. Jestem tępa do programów komputerowych. W szkole uczyliśmy sie tylko wpisywać do komputera. Od rodziców pieniędzy nie chcę brać bo tylko tata pracuje w okolicy kobiety zatrudniają tylko na dorywczo i tam właśnie chodzę, bo teoretycznie kobiety nie powinny tam pracować . Za granicę się boję. 

Odnośnik do komentarza

Biorąc pod uwagę zasięg, serwisy z ogłoszeniami o pracę można podzielić na ogólnopolskie i lokalne. Te pierwsze miesięcznie odwiedzane są przez miliony użytkowników. Głównym powodem jest liczba ogłoszeń – na tych portalach każdego dnia pojawiają się nowe oferty. Jeżeli chcesz szybko znaleźć pracę lub szukasz zatrudnienia w niszowej branży, to informacji o prowadzonych rekrutacjach powinieneś szukać właśnie w ogólnopolskich serwisach ogłoszeniowych - https://www.dziswlodzi.pl/artykuly/roznosci/jak-obecnie-w-lodzi-znalezc-atrakcyjne-oferty-pracy

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, rolando.hartmann napisał:

Biorąc pod uwagę zasięg, serwisy z ogłoszeniami o pracę można podzielić na ogólnopolskie i lokalne. Te pierwsze miesięcznie odwiedzane są przez miliony użytkowników. Głównym powodem jest liczba ogłoszeń – na tych portalach każdego dnia pojawiają się nowe oferty. Jeżeli chcesz szybko znaleźć pracę lub szukasz zatrudnienia w niszowej branży, to informacji o prowadzonych rekrutacjach powinieneś szukać właśnie w ogólnopolskich serwisach ogłoszeniowych - https://www.dziswlodzi.pl/artykuly/roznosci/jak-obecnie-w-lodzi-znalezc-atrakcyjne-oferty-pracy

Reklama dostosowana do pytania. Link odpowiedni pod warunkiem jeśli mieszkasz w Łodzi. A ludzie są tacy głupi że nie wiedzą aby szukać w ogólnopolskich portalach człowieku oświeciłeś ich. 

Odnośnik do komentarza

Nie do końca rozumiem, dlaczego uchodźcy uciekają z ojczyzny. Nie, Nie mam z nią nic wspólnego, po prostu tego nie rozumiem. Następnie przejdź tutaj i spróbuj znaleźć pracę, a szukanie pracy nie jest najlepszym sposobem, a wszystko w ten sposób, chociaż na stronach pracy Istnieje wiele ciekawych ofert pracy, które będą w stanie podejść do ciebie. Na stronie People Force znajdziesz ciekawe aplikacje dla dobrych pracowników. I ogólnie rzecz biorąc, wielu uchodźców z jakiegoś powodu nie szuka pracy lub szuka, ale jakoś źle i co to ma wspólnego z tym nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
W dniu 25.07.2022 o 20:08, Gość abc napisał:

Jak znaleźć pracę gdy mam busa że w mieście mogę być najwcześniej 6.30 a muszę wracać 17.25? Miasto około 25 km od domu moim starym rowerem nie dojadę. 18000 mieszkańców. Brak pracy na produkcji nie ma zakładów. Przeprowadzić się nie moge nie mam pieniędzy. Dopiero mogę się przeprowadzić jak znajdę pracę. Bo to co zarabiam w dorywczych to starczy na pokój na miesiąc, dwa. A jak nie znajdę pracy to wydam i nie będzie na następne miesiące. Na wsi pracy nie ma bo nie są rolnicze. Agroturystyki radzą sobie rodzinami. Jedna nie chciała mnie zatrudnić, bo się zgłosili z doświadczeniem i wykształceniem. Takie większe mają wymagania co nie jestem w stanie spełnić. Mam fobię społeczną ,a tam jest wymagana odwaga. Do sklepu internetowego mnie nie chciał bo się ze stresu mogę jąkać bo rozmowa była na telefon. A tak we wsi ok 9 km od domu sklepy spożywcze. Jakby była odpowiednia pogoda to mogę rowerem. Bo inaczej tym samym busem co do miasta. Byłabym 6.10 a mogła wrócić 17.45  Ale też nie biorą jak leci jak mogą mieć odważniejszego. W tamtym mieście też handel.  Drugie miasto 60000 mieszkańców podobnie handel, turystyka, gastronomia. Nie było odpowiedzi, w jednym miejscu pan nie chciał rozmawiać bo tam nie mieszkam, jak sie przeprowadzę to przyjść na rozmowę ale nie wiadomo czy mnie przyjmie. Tam jeszcze gorzej dojechać bo muszę do tamtego miasta jechać przez te pierwsze i jest około 60 km od domu. Urząd pracy nie pomógł tylko pół roku staż w sklepie mnie nie zatrudnili. Dorywczej nie mogę zapisać w cv bo to na czarno. 2 miesiące przez rok się uzbiera może wiecej. Zbieram teraz jagody ale za dużo nie zarobię, bo jestem wolna i słaba. Z nauką mi nigdy nie szło. Skończyłam rachunkowość ale nic nie umiem. Jestem tępa do programów komputerowych. W szkole uczyliśmy sie tylko wpisywać do komputera. Od rodziców pieniędzy nie chcę brać bo tylko tata pracuje w okolicy kobiety zatrudniają tylko na dorywczo i tam właśnie chodzę, bo teoretycznie kobiety nie powinny tam pracować . Za granicę się boję. 

Widzę takie wyjścia przeprowadzka do miasta na te dwa miesiące, nie znajdziesz pracy to przynajmniej zobaczysz co i jak. Sprawdzisz czy twoje myśli na ten temat są prawdziwe. Szukać pracy w godzinach dojazdu w te 10 czy 11 godzin to już można coś popracować. Możesz dać ogłoszenie że szukasz właśnie w tych godzinach. Czy byłaś w tych wszystkich agroturystyka h że wiesz ze pracują tylko rodziny czy po jednym takim spotkaniu to wymyśliłaś? Czy tam gdzie niechciano z Tobą rozmawiać to było jedyne miejsce do którego aplikowalas, czy z innych nie było odpowiedzi? Ciężko mi uwierzyć w to że miejsce zamieszkania wszędzie jest problemem bo jakoś moi znajomi znajdywali pracę nawet w innym mieście 400 km od domu rodzinnego. Prace dorywcza wpisuje się jako praca sezonowa. Nie trzeba wpisywać adresu pracodawcy tylko jakie miałaś obowiązki. To że się czegoś nie umie to nie znaczy że jest się tempym ale ze się skończyło beznadziejna szkole z beznadziejnymi nauczycielami lub wybrali się kierunek przeciwny do swoich zainteresowań i predyspozycji. Znam wiele osób którzy nie wykonują zawodu że szkoly i nawet nie potrafiliby go wykonać. Szkole skończyłaś więc jednak coś musisz umieć. A nie myślałaś o czymś pokrewnym? Umiesz obsługiwać komputer, liczyć przecież wybrałaś taki kierunek. Dlaczego właściwie rachunkowość? Czym się kierowałaś przy wyborze? Może to będzie trop. Co to za pracą że mogą tam pracować tylko mężczyźni? Zrozumiałe ze boisz się wyjeżdżać za granicę obce miejsce, nieznani ludzie. A masz kogoś znajomego za granicą co by cię mógł zabrać ze sobą w jakieś pewne miejsce? Po za tym dlaczego nie chcesz brać pieniędzy od rodziców? Rodzice powinni zapewnić ci jakiś start w dorosłość, kiedyś im to oddasz jak będziesz zarabiać. Czy rodzice wiedzą o twoich problemach, czy mówisz im że chciałabyś szukać pracy w innym mieście? Może rodzice mają jakiś znajomych co by mogli Cię komuś polecić? Czy nie myślałaś aby skończyć jakiś kurs? Czy rodzice nie mogliby cię podwieźdz do pracy, jakbyś znalazła? Czy nie możesz zrobić prawa jazdy? 

Odnośnik do komentarza

W przypadku nowego stanowiska w firmie, która zajmuje się finansami, również onboarding -  https://www.gamfi.com/produkty/onboarding/onboarding-finanse-i-bankowosc/ wymaga lepszego i bardziej dedykowanego przygotowania. Podstawa to zaplanowanie w czasie, oczywistym jest że onboarding, również może być rozciągnięty w czasie, kluczem jest dopasowanie procesu z nim związanego, do aktualnych możliwości i potrzeb, samej organizacji. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...