Skocz do zawartości
Forum

Co o tym myśleć


Gość Nowytutaj

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Nowytutaj

Witam,

Mam 30 lat, pracuje i mieszkam w nie.czech od dwóch lat, przyjechałem tutaj pracować, czas spędzony tutaj bardzo mocno zepsol moje relacje co do znajomych w Polsce. Od kilku miesięcy postanowiłem podjąć bardzo ambitna pracę, mając bardzo słaby język. Niby wydaje się że wszystko super, brawo ja.. bo jest ciężko ale daje rade, tylko od dłuższego czasu towarzyszy mi myśl, że jak się nie uda, gdzieś się potknę tutaj to nie ma co się tym przejmować zawsze można odebrać sobie życie i po sprawie, nie wiem czy to tylko takie moje myśli raz na jakiś czas, olać temat ? Ale mam gdzieś z tyłu głowy, że jest to opcją więc tu i teraz nie mam co się bać mocno ambitnie działam. I w sumie nie wiem co będzie jak faktycznie nogą mi się podwinie. Wydaje mi się, że to tylko takie moje gadanie sam do siebie a w życiu czegoś takiego nie zrobiłbym. Co o tym sądzicie, zostawić temat ?

Odnośnik do komentarza
Gość HansHans11

Duży szacunek, że wyjechałeś i podjąłeś wyzwanie. Nie każdy potrafi się odnaleźć zagranicą. A Niemcy to już w ogóle inna mentalność. Sam pracuje od lat w Niemczech ale kontraktowo, jakiś czas pracuje w Niemczech a potem mam dłuższy urlop w Polsce (np. 3 miesiące na 3 miesiące). Inaczej bym nie mógł bo gdybym miał na stałe mieszkać i pracować w DE to bym psychicznie nie wyrobił. Czuje się w Niemczech totalnie nie jak u siebie. Tak, zarobki są dużo lepsze ale jednak jest też w życiu ważne aby człowiek się dobrze czuł.

Odnośnik do komentarza
W dniu 14.07.2022 o 18:55, Gość Nowytutaj napisał:

Co o tym sądzicie, zostawić temat ?

Myślę, że tematu samobójstwa nigdy nie wolno zostawić. Powinieneś zapisać się na terapię. 

A co do tych ambicji i towarzystwa w kraju... może można odnowić kontakty? Z jakiego powodu je zaniedbałeś? A czy nie masz poczucia, że ambicje wzgl. pracy Cię przerosły? Czy tam w Niemczech masz jakichś znajomych?

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...