Skocz do zawartości
Forum

Koleżanka mnie kopiuje


Gość 92js

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny, dziwnie mi o tym pisać ale czuję się trochę zakłopotana. Poznałam w pracy nowe osoby, oczywiście ludzie są profesjonalni, więc nie zdradzają się z tym co kogo łączy. Mądre sympatyczne, młode towarzystwo, naprawdę, atmosfera jest super. Do dnia kiedy poznałam pewnego chłopaka. Został wysłany przez szefostwo by mi przy czymś pomóc. Zauważyłam, że podobam mu się. I niestety już po kilku dniach  zauważyłam że jedna z sympatycznych i mądrych dziewczyn mnie naśladuje. Oczywiście że każdy ma prawo się kimś zainspirować, nic nie jest na wyłączność, ale bez przesady, by kogoś żywcem kopiować. Zupełnie zmieniła styl - nosiła ostry makijaż, długie włosy, ubierała się elegancko ale bardziej w spodnie, garniturki damskie i tego typu rzeczy. Paznokcie jednak zawsze miała naturalne a teraz? Po kilku dniach od spotkania z tym chłopakiem, ona, po 3 miesiącach  Znajomości w około tydzień czasu zmieniła się we mnie. Identyczna fryzura (drastyczna zmiana bo ja mam krótkie kręcone włosy kasztanowe a ona była tleniona blondynka z długimi i prostymi) paznokcie identyczne jak ja, w sumie dość nietypowe ale na peneo nie modne. Identyczne albo do złudzenia podobne sukienki, buty, biżuteria ktorej wcześniej nie nosiła. Przestała się malować, zupełnie jak ja. Mało tego nie tylko wygląd kopiuje. Ale różne powiedzonka, moje poglądy wygłasza jako własne, ma identyczny śmiech ton głosu gdy mówi, różne miny itd. Zaczęła jeść dokładnie to samo co ja. Na początku myślałam że może mnie polubiła ale chyba nie ocknelaby się po kilku miesiacach Tak nagle? Potem pomyślałam, że może chłopaka chce mi odbić ? Dziś dowiedziałam się ze ten  chłopak z pracy to jej były. Więc myślę że wszystko jasne, choć nie są para ale może chce do niego wrócić albo właśnie spodobać się mojemu za to, że ja spodobałam się tamtemu? Nie daje mu żadnych oznak zainteresowania ale tak czy owak pracujemy razem i nie chciałabym dziwnej sytuacji, konfliktów z tego powodu, czuję się z tym niekomfortowo nie lubię gdy ktoś jest aż tak bardzo rzucająca się w oczy kopia... 

Odnośnik do komentarza
W dniu 9.07.2022 o 13:19, Gość 92js napisał:

chciałabym dziwnej sytuacji, konfliktów z tego powodu, czuję się z tym niekomfortowo nie lubię gdy ktoś jest aż tak bardzo rzucająca się w oczy kopia... 

A z jakiego powodu miałby być konflikt? Rozumiem, że czujesz sie niekomfortowo, ale tak naprawdę to nie masz powodu. To ona z siebie robi kret***ę i bije od niej z daleka desperacją. Nie nakłaniałaś jej do tego, jesteś sobą. Skoro postanowiła Cię kopiować to uznaj to za komplement ?  Wszak oznacza, że jest zazdrosna, czyli ma poczucie gorszości i mniejszości. To tak naprawdę jej problem. Jeśli Ci to przeszkadza to możesz ją wprost zapytać czy nie czuje się źle kopiując Ciebie, bo to dziwnie wygląda, bardzo rzuca sie w oczy i raczej dobrze o niej nie świadczy. Możesz też zignorować to kompletnie bo tak jak pisałam, to o niej źle świadczy, a nie o Tobie ?  

 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...