Skocz do zawartości
Forum

Psychoza??


Gość Sylwia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,  wszystkim. 

Mam problem,  z którym nie mogę sobie poradzić. Mam 22 lata i dość sporo na głowie,  jestem sama z chorym ojcem zajmuje się domem i pracuje. Ale nie o to chodzi, bo to normalne. 

U mnie problem jest taki, że nie potrafię się uspokoić, cały czas mam wrażenie że ktoś się kręci koło domu, samochodu i tak dalej. Idąc ulica sama, co chwilę się obracam. I mam wrażenie że ktoś za mną chodzi. Nie śpię w nocy, każdy najmniejszy szmer na zewnątrz zwywa mnie z łóżka i muszę to sprawdzić. Potrafię wyjść z domu o 3 / 4 nadranem sprawdzić czy nikogo nie ma. Odczuwam dyskomfort, nie czuje się bezpiecznie we własnym domu. Czuję taki wewnętrzny lek. Ale nie wiem przed czym. Jak już zasnę budzę się z lekiem. Jestem dosłownie chodzącą, bombą strachu i dyskomforty, co w późniejszym czasie przeradza się w agresję.

Bardzo proszę o pomoc. Nie wiem co mam robić.  I nie wiem gdzie i do kogo mogę się udać z moim problem. 

Z góry dziękuję 

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.07.2022 o 03:19, Gość Sylwia napisał:

Nie wiem co mam robić.  I nie wiem gdzie i do kogo mogę się udać z moim problem.

Sama możesz jedynie zacząć stosować medytację i ćwiczenia oddechowe. Regularnie i cierpliwie. Natomiast potrzebujesz pomocy specjalisty. Powinnaś zapisać się do psychiatry po leki przeciwlękowe a następnie poprosić go o skierowanie na terapię. Twój lęk ma jakieś podłoże i na terapii teoretycznie poznasz źródło lęku oraz uwolnisz się od niego... jeśli będziesz pracować nad sobą i współpracować z terapeutą. W razie potrzeby pisz.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...