Skocz do zawartości
Forum

samotność młodości


Gość Lilia

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego jestem tak cholernie samotna? Dlaczego? Dlaczego wszyscy dwudziestolatkowie mają swoje paczki, znajomych, mogą cieszyć się życiem a mi zostają tylko samotne spacery i cztery ściany? Dlaczego, Boże, dlaczego? Znowu przychodzą wakacje i znowu muszę słuchać od innych jakie mają plany, wyjazdy, a ja po raz kolejny nie będę robić nic z nikim. Dzisiaj dotarło to do mnie tak mocno po tym jak zdałam egzamin i po pożegnaniu się ze znajomymi ze studiów uświadomiłam że nie mam nawet z kim świętować, cieszyć się z tego, nic.... Czemu życie jest niesprawiedliwe, czemu...

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Gość Lilia napisał:

Dlaczego jestem tak cholernie samotna? Dlaczego? Dlaczego wszyscy dwudziestolatkowie mają swoje paczki, znajomych, mogą cieszyć się życiem a mi zostają tylko samotne spacery i cztery ściany? Dlaczego, Boże, dlaczego? Znowu przychodzą wakacje i znowu muszę słuchać od innych jakie mają plany, wyjazdy, a ja po raz kolejny nie będę robić nic z nikim. Dzisiaj dotarło to do mnie tak mocno po tym jak zdałam egzamin i po pożegnaniu się ze znajomymi ze studiów uświadomiłam że nie mam nawet z kim świętować, cieszyć się z tego, nic.... Czemu życie jest niesprawiedliwe, czemu...

No cóż...skoro tyle osób Ci to mówi...to zapytaj którejś grupy czy możesz się dokleić do ich wyjazdu. Ktoras grupa powinna się zgodzić...

Odnośnik do komentarza

Na początek kilka mądrych cytatów:

"Zyskasz więcej przyjaciół w ciągu dwóch miesięcy, jeśli okażesz zainteresowanie innym, niż w ciągu dwóch lat, pragnąc skłonić ludzi do zainteresowania się tobą.” - Dale Carnegie

Chcemy żeby ludzie zapełniali pustkę, którą sami sobie stworzyliśmy zapominając o sobie. Zapominamy o sobie i nie szanujemy siebie zaniedbując swoje ciało i psychikę."

"Ćwiczenie dla chętnych - usiądź przed ścianą, bez telefonu, bez telewizora, bez rozpraszaczy, po prostu sam/sama ze sobą. Wytrzymaj 10minut - zapewniam, że większość nie wytrzyma, bo po prostu ma biedne życie wewnętrzne i niewiele refleksji związanych ze sobą, swoimi pasjami czy zachowaniami. A to podstawa, od tego warto zacząć - od własnego towarzystwa i polubienia go"

Reasumując: czujesz sie bardzo samotna bo prawdopodobnie nie lubisz własnego towarzystwa, masz ubogie życie wewnętrzne, niskie poczucie wartości, niską samoocenę. Można sie czuć samotnym w tłumie i niesamotnym na bezludnej wyspie, gdyż samotność do stan naszego ducha. Tak naprawdę nigdy nie jesteśmy sami, bo mamy SIEBIE, a więc dlaczego czujemy sie samotni? Bo siebie nie lubimy i źle czujemy sie sami ze sobą. Trudno bowiem czuć sie dobrze w towarzystwie kogoś kogo się nie lubi-prawda ?  ? 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.06.2022 o 20:40, Gość Jjj napisał:

Najlepiej zwiedza się w pojedynkę ?

Zgadzam się z tym.

19 godzin temu, Javiolla napisał:

"Ćwiczenie dla chętnych - usiądź przed ścianą, bez telefonu, bez telewizora, bez rozpraszaczy, po prostu sam/sama ze sobą. Wytrzymaj 10minut - zapewniam, że większość nie wytrzyma, bo po prostu ma biedne życie wewnętrzne i niewiele refleksji związanych ze sobą, swoimi pasjami czy zachowaniami. A to podstawa, od tego warto zacząć - od własnego towarzystwa i polubienia go"

Ja tak mogę godzinami, samotne wyprawy rowerem lub piesze. Lubię te chwile kiedy mogę w ciszy posiedzieć sama ze sobą. Znajomi mówią że łatwo mi powiedzieć bo jestem introwertykiem. a inni każą mi szukać towarzystwa nie rozumiejąc że po stresującym dniu wolę posiedzieć gdzieś w głębi lasu posłuchać szumu drzew 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 23.06.2022 o 20:03, Gość Lilia napisał:

Dlaczego jestem tak cholernie samotna? Dlaczego? Dlaczego wszyscy dwudziestolatkowie mają swoje paczki, znajomych, mogą cieszyć się życiem a mi zostają tylko samotne spacery i cztery ściany? Dlaczego, Boże, dlaczego? Znowu przychodzą wakacje i znowu muszę słuchać od innych jakie mają plany, wyjazdy, a ja po raz kolejny nie będę robić nic z nikim. Dzisiaj dotarło to do mnie tak mocno po tym jak zdałam egzamin i po pożegnaniu się ze znajomymi ze studiów uświadomiłam że nie mam nawet z kim świętować, cieszyć się z tego, nic.... Czemu życie jest niesprawiedliwe, czemu...

Mam tak samo mam 10 lat więcej. Najbardziej zazdroszczę tych wyjazdów.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Gość gość napisał:

a tak mogę godzinami, samotne wyprawy rowerem lub piesze. Lubię te chwile kiedy mogę w ciszy posiedzieć sama ze sobą. Znajomi mówią że łatwo mi powiedzieć bo jestem introwertykiem. a inni każą mi szukać towarzystwa nie rozumiejąc że po stresującym dniu wolę posiedzieć gdzieś w głębi lasu posłuchać szumu drzew 

Cudownie ?  Jestem taka sama. Dziwią się, że mogę siedzieć w ciszy sama i nie przeszkadza mi to. A ja lubię te chwile gdy sama jestem ze sobą. I owszem:  "łatwo powiedzieć, że ja tak nie umiem " ?  bo tak najczęściej mówią, ale trudniej stworzyć ze sobą taką relację. Na to się latami ciężko pracuje, przynajmniej tak było w moim przypadku, ale warto było. 

2 godziny temu, Gość abc napisał:

ajbardziej zazdroszczę tych wyjazdów.

Aby był wyjazd, musi być plan. Ułóżcie sobie jakiś plan i zadziałajcie. Są na fb grupy dla podróżujących singli, może warto sie zapisać i znaleźć kompana podróży? Może poszukać kolonii dla dorosłych, bo jest takie coś ? ? Może trzeba zacząć cokolwiek działać zamiast czekać na mannę z nieba.

Ja wiem, że zazdrość zawsze jest wynikiem niskiego poczucia wartości i ważności. Czujecie sie mniej ważne, pominięte, niezaproszone do grona. Tylko, że nie zaprasza sie kogoś z kim nie ma dobrych relacji, a aby takowe stworzyć trzeba z siebie coś dać, otworzyć sie, komunikować z innymi, mieć z nimi wspólny język, wspólne zainteresowania. Z kolei aby sie otworzyć, komunikować i mieć coś wspólnego to trzeba poznać swoją wartość, mieć jakieś relacje z samym sobą i pokazać to innym. Czyli skłania się wszystko do tego żeby polubić własne towarzystwo.

 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...