Skocz do zawartości
Forum

Spóźniająca się miesiączka


Gość 000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,mam taki kłopot i w związku z tym pytanie. Bardzo proszę o pomoc. Spóźnia mi się miesiączka już dość sporo. Od zeszłego miesiąca pojawił się taki problem. Wcześniej cykle trwały około 28 dni i zawsze okres był w spodziewanym terminie. Niestety w ostatnich trzech miesiącach miałam dużo stresu i o ile w miesiącu marcu miesiączka była idealnie w terminie to już w kwietniu było spore spóźnienie ,gdyż pojawiła się aż w 46 dniu cyklu , ponad 2 tygodnie później niż powinna. I od tej pory nie dostałam następnej miesiączki ,a jest już 40 dzień cyklu. Niepokoję się ,ponieważ myślałam ,że miesiączki wrócą do normy i znów będą regularne co 28-30 dni ,ponieważ już ostatnio nie mam stresu ,staram się odpoczywać( wysypiać się ,lepiej odżywiać) i dbać o zdrowie ,a jednak znów jest takie opóźnienie. Mam od soboty objawy PMS ,które zawsze dość mocno odczuwam ,jednak od dziś są słabsze ,jakby zanikały ,a miesiączki nadal nie ma. Miałam bóle podbrzusza przez sobotę ,niedzielę i poniedziałek ,jednak miesiączka nie nadeszła. Próbowałam zastosować kąpiel w gorącej wodzie, piję również herbatę z czarnej malwy ,a wcześniej piłam szałwię (to dopiero od tego tygodnia) ,jednak jak na razie nie przyniosło to rezultatów. Będę oczywiście jeszcze czekać ,ale chcę zapytać czy mogę samodzielnie np. domowymi sposobami zaradzić na ten stan?  Co może być przyczyną takiego spóźniania miesiączki? Dodam ,że nie odchudzałam się -moja waga nie zmieniła się , nie podróżowałam , nie podejmowałam nadmiernego wysiłku fizycznego co mogłoby zahamować miesiączkę, nie mam możliwości być też w ciąży. Czytałam ,że długotrwały stres ( faktycznie trwał dość sporo) może rozregulować cykl menstruacyjny na dłuższy czas i miesiączki mogą zacząć być nieregularne ,czy to prawda? Zawsze myślałam ,że jak taki stres minie to miesiączki wracają do normy i takie opóźnienie może być jednorazowe ,a nie długotrwałe, jednak może się myliłam. Proszę o poradę: czy mogę  wywołać miesiączkę przez skuteczne sposoby w domu ,czy mam niczego nie robić tylko czekać ,a jak nie pojawi się przez dłuższy czas to udać do lekarza? Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję bardzo z góry za poświęcony czas. 

Odnośnik do komentarza
Gość agnieszka
Idź do ginekologa takiego który naprawdę potrafi pomóc. Też miałam podobne problemy  i dałam się namówić na tabletki drovelis, mój ginekolog zna się doskonale na antykoncepcji hormonalnej, powiedział że w takiej sytuacji to najlepsze wyjście a przy okazji będę też zabezpieczona przed  ciążą
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...