Skocz do zawartości
Forum

Tabletki Rigevidon


Gość anonim

Rekomendowane odpowiedzi

Gość anonim

Witam. Od jakiegoś czasu nurtuje mnie parę pytań. Otóż mam 19 lat i od 9 miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne Rigevidon. Przepisał mi je mój poprzedni lekarz. Musiałam go niestety z przyczyn niezależnych ode mnie zmienić. Nowy ginekolog przy przepisywaniu mi tych tabletek stwierdził "że są one jak maluch. Stare i nikt ich nie chce". Jednak jak do tej pory czuję się po nich dobrze. Czasami zdarza mi się lekki wzdęty brzuch, tkliwe piersi i delikatne doznania bólowe przed krwawieniem z odstawienia. Poza tym wszystko na moje oko jest w porządku. Badania mam wzorowe. Krwawienia z odstawienia są regularne zawsze dostaje w tym samym dniu i można powiedzieć że nawet w bez mała tej samej godzinie. Na samym początku zażywania tabletek krwawienia były obfitsze i trwały po 5/6 dni. Teraz po czasie tych dziewięciu miesięcy krwawienia stały się delikatniejsze. Trwają 3 max 4 dni. Pierwsze dwa dni są dosyć intensywne. W skali od 1 do 5 określiłabym je na 4. Z kolei 3 i czasami 4 dzień są delikatne. W skali od 1 do 5 dałabym im 2. Czasami pojawiają się u mnie delikatne skrzepy ale są naprawdę niewielkie. Gdybym się nie przyglądała prawdopodobnie bym ich pewnie nie zauważała. Tu się pojawiają moje pytania.
1) czy warto zmieniać te tabletki skoro dobrze się przy nich czuję i krwawienia są regularne? 2) czy takie obfitsze krwawienia mogłyby być na początku z powodu dostarczanych hormonów, a z czasem gdy organizm się przyzwyczai mogą być słabsze i krótsze tak jak opisywałam wyżej? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

antykoncepcja hormonalna nie jest dobra, później wywołuje dużo skutków ubocznych, które ujawniają się po czasie. Zastanów się nad kontrolą cyklu na monitorze płodności Afrodyta Smart i zabezpieczaniem mechanicznym w dni płodne

Odnośnik do komentarza

Jeśli się dobrze czujesz to ja bym nie zmieniała pewnie. Chociaż lekarz ma rację, na rynku są nowoczesne tabletki już które są raz że lepiej tolerowane to i mają mniejszy wpływ na cały organizm. Obserwuj, jak pojawią się jakieś skutki uboczne to wtedy wybierz się do lekarza. Drovelis na przykład to są tabletki nowej generacji i one co potwierdzają badania nie wpływają na wątrobę, nie powodują tycia, estetrol który jest w nich zawarty jest naturalnie występującym hormonem, produkowanym przez płód. Dlatego są dla kobiet zwyczajnie "zdrowsze". 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...