Skocz do zawartości
Forum

Dziwne samopoczucie


Gość Szymon

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Szymon

Od kilku miesięcy mam bardzo złe samopoczucie. Mam wrażenie jakbym sam to sobie wmawiał i nie ma do tego żadnego powodu. Uwielbiam spędzać czas z ludźmi, ale gdy z nimi przebywam nawet gdy jest super mam tylko myśli, że dziwnie się czuję, myślę o powrocie do domu i pójściu spać, mimo że towarzystwo mi odpowiada, odczuwam jakby brak siły psychicznej do robienia czegokolwiek, nawet do robienia czegoś przy komputerze. Im więcej o tym rozmyślam tym jest gorzej, a ostatnio myślę o tym bez przerwy, zaczynam się mniej odzywać, bo ciągle myślę o tym, że znowu się źle czuje, dlaczego tak jest, że chciałbym się cieszyć z wyjścia ze znajomymi itd, ale zwyczajnie nie potrafię. Za to gdy jestem w domu to tak samo, nie czuje się totalnie do robienia czegokolwiek, chciałbym gdzieś wyjść ale boje się tego, że znowu zacznę o tym myśleć przy ludziach i zamiast się bawić, cieszyć ich towarzystwem to w głowie mnie to podlamuje, nawet jeśli znajomi tego nie widzą. Momenty w których czuje się w miarę swobodnie to gdy już leżę w łóżku i idę spać, lub po wstaniu, ale to też nie zawsze, czasami czuję się źle też przy śnie. Gdy się położę w ciągu dnia od razu tak jakby to złe samopoczucie na mnie wjeżdżało, i dobija mnie najbardziej fakt, że nie wiem skąd to się bierze i co mogę z tym zrobić, staram się o tym nie myśleć ale i tak wpływa to na mnie na co dzień, sama rozmowa z ludźmi o tym nie pomaga, z racji tego że nawet nie znam tego przyczyny. Im bardziej się w tym pogrążam tym bardziej odbiera mi to chęci do wszystkiego, nie potrafię się cieszyć z niczego, bo robiąc coś fajnego rozmyślam tylko o tym dlaczego tak źle się czuje. Czuje się jakbym w ogóle nie pasował do ludzi, mimo że i tak jestem ekstrawertykiem.

Odnośnik do komentarza

Na pewno jest coś, co nawet jeśli podczas tego zaczniesz myśleć o tym że się dziwnie czujesz nie wpłynie to na poczucie, może lubisz gotować, słuchać muzyki i rzeczy tego typu które nie wymagają ingerencji z ludźmi. Myślę że po prostu twoje złe samopoczucie potęguje ingerencja z ludźmi! Twoje myśli czyli radość z spotkania i niechęć do spotkania się ze sobą pewnie spotykają i wychodzi taka maniana... Spróbuj pocieszyć się chwilę samemu, i polecam również skontaktowanie się z jakimś dobrym psychologiem (ale na prawdę dobrym polecam się naczytać opini c:)

Odnośnik do komentarza
W dniu 4.05.2022 o 17:18, Gość Szymon napisał:

Im więcej o tym rozmyślam tym jest gorzej,a ostatnio myślę o tym bez przerwy,

To akurat nic dziwnego, bo tak ziała nasz mózg. Im więcej sie na czymś skupiasz tym masz tego więcej. 

W dniu 4.05.2022 o 17:18, Gość Szymon napisał:

ale boje się tego, że znowu zacznę o tym myśleć przy ludziach

Zawsze się tak bałeś różnych rzeczy na zapas? Miałeś wcześniej tendencje do lęków? 

W dniu 4.05.2022 o 17:18, Gość Szymon napisał:

nie wiem skąd to się bierze i co mogę z tym zrobić,

Bierze się ze skupienia umysłu na problemie i emocjonowaniu sie nim. Zdarzyło się raz czy dwa, a Ty popadłeś w panikę i zacząłeś sie bać, aż wpadłeś w samonakręcające sie błędne koło. Problem żyje dopóki karmisz go uwagą-pamiętaj o tym. 

Zrobić możesz tylko tyle, że zaczniesz skupiać myśli na czymś innym, relaksować sie, medytować, wyciszać. Nauczysz sie panować nad swoimi lękami i myślami. W tej chwili to Twoje myśli żądza Tobą, a przecież to Ty powinieneś dyktować ciału i umysłowi, to Ty jesteś panem i Ty wydajesz polecenia. Potrafisz zapanować sam nad sobą, tylko skup sie na tym tak samo mocno jak na problemie ?  Ćwicz i trenuj aż się tego nauczysz. 

 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...