Skocz do zawartości
Forum

Zmęczenie, pieczenie oczu


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim,

Mam dosyć dziwny ale poważny problem. Mianowicie, kiedy spotykam się z dziewczyną najpierw staję się zmęczony, wyczerpany, tak na prawdę nie do życia, a po czasie to mija i pojawia się pieczenie/szczypanie oczu wymuszające mruganie lub ich zamknięcie. 

Dzieje się tak od samego początku znajomości, ponad 1.5 roku. Objawy nie występują na świeżym powietrzu, tylko w zamknietych pomieszczeniach, pokój, samochód, i z rana też nie są aż tak odczuwalne. Dopiero po około 2 godzinach się nasilają.

Robiliśmy test kiedy dziewczyna przyszła do mnie, od razu się umyła i przebrała w moje ubrania - objway nadal występowały. 

Clatra/hitaxa/azelastin comod i inne leki na alergię nie działają, przez co lekarze alergolodzy wykluczyli alergię.

Endokrynolog wykluczył zaburzenia hormonalne.

Psycholog powiedział że też to raczej nie moja głowa skoro objawy występują od samego początku, kiedy jeszcze nie byłem swiadom co je wywołuje, i są odczuwalne tylko w pomieszczeniach.

Nigdy nie narzekałem na wzrok ale mniej więcej od początku znajomości mam nową pracę, 8 godz przed komputerem. Dostałem okulary do samej pracy, +0.75, po czym inny lekarz kazał mi zmienić szkła na +0.5 gdyż mam ostry wzrok ale mam astygmatyzm. Podobno to może jakoś pomóc, ale nie wydaje mi się to możliwe gdyż nie wyjaśniało by to powodu dla którego to co czuję czuję tylko w obecności mojej dziewczyny w zamkniętych pomieszczeniach.

Na internecie nic zwiazanego z tym co napisałem nie mogę znaleźć. Liczę na to że może tutaj będzie ktoś kto byłby w stanie w jaki kolwiek sposób pomóc uratować nasz związek.

 

Pozdrawiam,

Adam

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli zmagasz się z pieczeniem i bóle oka to na pewno koniecznie trzeba sięgnąć po dobre krople, dopasowane do potrzeb i problemu. Gdzie takie znajdziesz? polecam sprawdzić na DBAM O OCZY po jakie warto szczególnie sięgnąć i jakie mają działanie. To podstawa taka codzienna pielęgnacja wzroku w domu, szczególnie jak jest mocno obciążony pracą przy ekranach. 

Odnośnik do komentarza

Sama mam problem z praca przy komputerze jak siedzę wiele godzin. Oczy mnie łzawią oraz pojawiaja mi się bóle głowy. Jednak znalazłam swój sposób, który znacznie poprawił u mnie komfort pracy przy komputerze

Po pierwsze staram się nakładac okulary z antyrefleksem ( eliminują refleksy pochodzące z monitora) Daje tutaj namiar na optyka https://hasztagoptykwawrzon.pl/ Można dobrać sobie tutaj odpowiednie okulary oraz wykonać badanie ( jest to sieć salonów, między innymi w Tarnowie czy w Mielcu). 

Po drugie staram się raz na jakiś czas odwrócić wzrok tak aby nie skupiac sie jedynie na monitorze, ktory emituje mocne niebieskie światło.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...