Skocz do zawartości
Forum

Prawdopodobieństwo zapłodnienia w dniach niepłodnych


Gość syńka

Rekomendowane odpowiedzi

Plemniki mogą przetrwać w organizmie do 7 dni pod warunkiem że w pochwie znajduje sie śluz płodny, czyli de facto kobieta już ma dni płodne. Jak kobieta ma dni niepłodne to w pochwie jest śluz niepłodny który nie jest zbyt sprzyjający dla plemników. Czytałam że ich żywotność w tym śluzie to jakieś pół godziny.

A miesiączka też nie jest tu żadnym wyznacznikiem nawet jak ma się długie cykle. Zdarzy sie cykl bez jajeczkowania i w następnym cyklu jajeczkowanie może nastąpić w ciągu pierwszych 10 dni.

Odnośnik do komentarza

a ta znajoma to te dni niepłodne wyliczyła czy zaobserwowała, bo o takich osobach co twierdzą że zaszły w ciążę w dni niepłodne to juz słyszałam multum. Jak zadasz takiej osobie kilka pytań sprawdzających to się dowiadujesz ze najprawdopodobniej korzystała z osławionego kalendarzyka małżeńskiego. Nawet sama miałam taka znajomą na studiach, jak ją zapytałam o to czy się obserwuje to nie. Oczywiście na googlach znalazła wszystkowiedzący kalkulator który jej ładnie i pięknie obliczył dni płodne a potem rozpowiada że w czasie dni niepłodnych można zajść w ciążę.

Radzę poczytać fachową literaturę o tym jak przebiega cykl u kobiety i jak dochodzi do zapłodnienia i jeszcze na temat żywotności plemników i samemu najlepiej wyciągnąć wnioski niż później opowiadać głupoty.

Odnośnik do komentarza

No właśnie. Niektórzy chyba mają problem z tym że teoretycznie nie znaczy praktycznie. Jeśli jakaś dziewczyna zachodzi w ciążę to chyba logiczne że miała kontakt z nasieniem w czasie dla siebie płodnym, a że jej sie wydaje co innego to już niczyja wina. Z tą miesiączką i z kalkulatorami radzę uważać. Ja dosyć długo obserwowałam swoje cykle i przez pewien czas "teoretycznie" dni płodne zaczynały mi się 5 dnia cyklu kiedy miesiączka jeszcze trwała. Za to miesiączkę miałam 17, 18 dni po jajeczkowaniu a takiej amonali by żaden kalkulator nie wyliczył.

Odnośnik do komentarza

Ale dni płodne to nie tylko dzień kiedy jajeczko czeka na zapłodnienie ale też dni przed, kiedy jeszcze jajeczko nie zostało uwolnione i w czasie których pojawia się śluz płodny. Dzięki temu śluzowi plemniki mogą przeżyć w drogach rodnych kobiety do 7 dni. zazwyczaj to nie trwa aż tak długo ale teoretycznie mogą.

Poza tym skąd wiadomo że miesiączka jest miesiączką. Moja siostra jak miała 16 lat to przez rok miała nieregularne miesiączki mniej więcej co 2 tygodnie. Dopiero jak poszła do lekarza i jak przeszła pewne badania to okazało się że ma tzw krwawienia międzycykliczne. Czytałam o tym później, to krwawienie które występuje w dniach płodnych. Z tego co pamiętam najbardziej narażone sa na młode dziewczyny w okresie dojrzewania i kobiety w okresie menopauzy. Czasami w tym okresie płodnym pojawiają się plamienia. Ja miałam plamienia jak intensywnie ćwiczyłam ale raczej nie przypominały one miesiączki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...