Skocz do zawartości
Forum

Nabieranie wagi pomimo ćwiczeń i zdrowej diety


Gość Aishaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Na wstępie podkreślam, że nie jestem otyła, moja waga jest prawidłowa, przy wzroście 163cm ważę 54kg. Moja sylwetka jest dość nieproporcjonalna, mam długie nogi w stosunku do tułowia przez co niemalże cała tkanka tłuszczowa gromadzi się na biodrach (boczki nieproporcjonalnie odstają) i na brzuchu. Mam duże wcięcie w talii, ale niestety mam dużo tkanki tłuszczowej na plecach, przez co z tyłu nad talią formuje się wałek (przy normalnej postawie). Figurę mam po mamie, Ona całe życie miała kobiecą sylwetkę klepsydry i spore piersi. Z powodu wałków nawet dobrze dobrany stanik uwydatnia szerokie plecy. Jestem strasznie zakompleksiona, przerażam chyba każdego obsesją. Jestem studentką, prowadzę aktywny tryb życia, dużo spaceruje, ćwiczę brzuszki (a6w), uczęszczam na lekcje tańca. Odżywiam się regularnie i zdrowo, czasem sięgam po słodycze, ale się nie objadam, kolacje jem 4h przed snem. Jem dużo błonnika, owoców, warzyw, mięso tylko chude. Mimo zdrowej diety i dużej ilości ruchu przytyłam kilogram przez ostatni miesiąc, a wałki są jeszcze większe.

Odnośnik do komentarza

Widać ruch jest i dobrze się odżywiasz, może jakaś zmiana by się przydała. Organizm sie przyzwyczaja do ćwiczeń i do diet i nawyków żywieniowych. Z ćwiczeniami to jest tak że trzeba ich wykonywać coraz więcej żeby osiągać ten sam efekt po jakimś czasie, to samo jest z dietą. Proponuję zmieniać co jakiś czas rodzaj ćwiczeń: Zmniejsz na przykład liczbę wykonywanych brzuszków do 30 żeby były a zacznij codziennie wykonywać inne ćwiczenia. Ja jestem fanką ćwiczeń siłowych bo człowiek ma więcej mięśni, a dzięki mięśniom spala się tłuszcz. Ale nie wiem czy powinnam polecać tancerce ćwiczenia siłowe bo przy nich się może zwiększyć masa ciała (tkanka mięśniowa jest cięższa od tkanki tłuszczowej). Możliwe też że z tego powodu ci się mogła masa ciała powiększyć, bo jak ćwiczysz to mięśnie ci się rozbudowują.

Poszukaj może jakichś innych zasad zdrowego żywienia, niełączenie produktów weglowodanowych z białkowymi, picie dużych ilości wody pomiędzy posiłkami, nie wiem co jeszcze. Co jakiś czas zmieniaj te zasady żeby organizm sie nie przyzwyczajał.

Odnośnik do komentarza

kilogram przez miesiac to nie tajka tragedia czasem pryzbiera sie na wadze ze wzgledu na orkes czy po prostu na zime Ci kilogram wskoczyl, moim zdaniem masz dobra wage i nie powinnas sie odchudzac a te waleczki to od niewlasciwych produktow

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Wiem, że kilogram to nie tragedia, ale sama przyznasz, że po tylu staraniach to jest frustrujące.. Przestrzegam chyba wszystkich reguł zdrowego odżywiania, w mojej diecie są też ryby i oliwa z oliwek. Piję dużo wody, zielonej, czerwonej i białej herbaty. Co drugi dzień koniecznie jem granat, bo słyszałam o jego cudownych właściwościach. Na śniadanie zazwyczaj jadam owsiankę na chudym mleku, na obiad najczęściej filet z kurczaka z warzywami. Moja dieta bardzo rzadko przekracza 1600 kalorii. Tak jak pisałam, doszłam do wniosku, że całkowicie zrezygnować ze słodyczy nie mogę, więc od czasu do czasu zjem ciasteczko, czy kawałek czekolady. Ale nie są to jakieś napady, że pożeram pół sklepu. Jem słodycze w małych ilościach, staram się zastępować je owocami.... Co robię źle??

Odnośnik do komentarza

W okresie dojrzewania przytyłam kilka kg mimo, że nie jadłam dużo. Byłam wtedy u lekarza żeby wykluczyć zaburzenia hormonalne, ale wszystko było ok, przyczyna leży gdzieś indziej. Rok temu schudłam 6 kg (dieta była ułożona przez dietetyka), generalnie nadal trzymam się tych nawyków, ale waga stanęła i nie mogłam schudnąć więcej. Teraz jeszcze przybyło 1,5kg.
Może wiele z Was powie, że nie mam powodu, albo dramatyzuje, ale ja jestem na prawdę bardzo zakompleksiona. Z powodu wyglądu jestem aspołeczna i nieszczęśliwa. Mam wrażenie, że wszyscy widzą we mnie tłuszcz i wałki.

Odnośnik do komentarza

Na wagę nie powinnaś patrzeć zwłaszcza jak ćwiczysz. Ja jak sie kiedyś ważyłam codziennie to przed okresem parę dni i trochę w trakcie miałam zawsze 1-1,5 kg do przodu. Przy ćwiczeniach dodatkowo może wzrastać masa mięśniowa a to też wpłynie na twoja wagę na plus co wcale nie oznacza że tyjesz we właściwym tego słowa znaczeniu. Każdy trener ci powie to że przy wzroście masy mięśniowej człowiek może przytyć tylko do niewielu ludzi dociera że waga nie ma tak naprawdę znaczenia. Przypatrz sie pierwszemu lepszemu grubasowi ważącemu ponad 100 kg i jakiemuś umięśnionemu kolesiowi który będzie ważył tyle samo.

Wydaje mi się że trochę mało jesz, 1600 kal na osobę prowadząca aktywny tryb życia to jest mało. Jeśli przyszłoby ci do głowy żeby to zmniejszyć to nie rób tego.

Powinnaś się skupić na ćwiczeniach. jeśli twoim problemem są plecy to poszukaj sobie jakichś ćwiczeń na plecy, ramiona, grzbiet. Na plecach są duże pokłady mięśni więc ćwiczenie tych partii może też spowodować u ciebie wzrost wagi albo nie zanotujesz żadnego spadku. Pamiętaj że to nie waga jest celem tylko tłuszczyk na bokach, wagi nikt nie widzi do puki na niej nie staniesz.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź. Uczęszczam regularnie na taniec brzucha oraz dużo ćwiczę poza zajęciami. To na prawdę bardzo angażuje mięśnie, biodra, brzuch i plecy również. Nie chodzi tylko o to, że przytyłam to 1,5kg, widzę po wałkach, że są większe. Niestety basen mam dość daleko od siebie i nie mogłabym sobie pozwolić na częste wizyty, bo na tygodniu późno wracam z zajęć, a w weekendy staram się wrócić do rodzinnego domu.

Odnośnik do komentarza

Taniec brzucha jest dość trudny, wymaga dużego wysiłku, ale jest wspaniały i bardzo przyjemny. Większość dziewczyn z mojej grupy to właśnie osoby, które chcą schudnąć z brzucha, nie było ani jednej chudej osoby. Wygrzebałam zdjęcie z nad wody i wycięłam tylko mój brzuch i biodra. Same zobaczcie, jak śmiesznie i nieproporcjonalnie wyglądają....
http://imageshack.us/photo/my-images/59/beztytuufex.png/

Odnośnik do komentarza

Wolałabym go nie mieć. Te boczki wyglądają fatalnie, każde, nawet wyższe spodnie mi się w nie wrzynają. Z tyłu są prawie tak szerokie jak pośladki, poza tym mam tłuszcz na plecach. Jak to w ogóle wygląda... w talii pod piersiami odstające żebra, a na dole takie coś... jak zupełnie nie od pary.

Odnośnik do komentarza

Wzrost wagi może być spowodowany przez rozrost tkanki mięśniowej. Tkanka mięśniowa jest cięższa od tkanki tłuszczowej. Uważam, że Twoja dieta jak i ilość ruchu są odpowiednie. Jeśli przy takiej dawce kalorii dobrze się czujesz to może ona zostać.
Jęsli chodzi o wałeczki na plecach to dużo informacji znajdziesz w wątku Wałeczki tłuszczu na plecach.
Możesz również urozmaicić sobie ćwiczenia fizyczne, nasz organizm lubi się niestety przyzwyczajać. Należy cały czas urozmaicać zestawy ćwiczeń. Np 1-2 tygodnie robisz jeden zestaw, następnie zmieniasz na inny tak by Twój organizm miał cały czas nowe wyzwania.
Co do Twojego drugie problemu czyli boczków. To na boczki dobrym ćwiczeniem będą wymachy nóg gdy leżysz na boku. Możesz również wykonywać kręcenie biodrami. Rezultat również powinny przynieść biegi. Innymi ćwiczeniami będą skręty tułowia czy to na siedząco z kijkiem w reku czy na stojąco.

Odnośnik do komentarza

Z profilu wygląda lepiej, bo widać tylko wałek pod pępkiem, niestety nie mam zdjęcia. Chętnie pokazałabym wam jak wyglądam z tyłu, ale też nie mam zdjęcia. Śmiesznie to wygląda, bo w talii mam 63cm, na tym zdjęciu nie widać tego aż tak bardzo, ale mam widoczne żebra.
Na taniec chodzę od 2 miesięcy i bardzo intensywnie ćwiczę w domu, bo chciałabym w związku z nim coś osiągnąć.
Wiele osób twierdzi, że takie biodra są fajnie kiedy tak na prawdę sami się katują i odchudzają żeby nie mieć ani grama tłuszczu w tym miejscu. Faceci twierdzą, że kobiece kształty są seksowne, a finalnie i tak oglądają się za chudymi dziewczynami.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...