Skocz do zawartości
Forum

chorobliwa i niechciana zazdrość


Gość Kejti

Rekomendowane odpowiedzi

Męczą mnie negatywne myśli. Nowy semestr na studiach zaczął się dla mnie od nerwicowych stresów bez powodu, potem zaczęłam mieć problemy ze snem, zaczęłam łykać na noc tabletki ziołowe, które pomagają mi zasnąć, ale i tak budzę się w środku nocy albo nad ranem i mam problemy z ponownym zaśnięciem. Wypaliłam w ostatnich dniach parę papierosów, mimo że na co dzień nie palę. Rozdrapałam sobie z bezsilności biodro do krwi żeby ból psychiczny zamienić na fizyczny, co w sytuacjach bardzo krytycznych lata temu mi pomagało. Zaczęłam chorobliwie zazdrościć moim koleżankom, że mają innych znajomych, że w moim mniemaniu mają lepsze życia, lepiej zorganizowane, mają więcej ludzi w okół siebie, przestałam doceniać to co mam, mam wrażenie, że nie jestem już chciana przez nikogo, mimo że nie jestem samotną wyspą, mam ludzi wokół siebie przecież. Zaczęłam odbierać negatywnie to, co mówią mi bliscy mimo że wcześniej wiedziałabym, że to żart i nie ma co tego rozpamiętywać. Czuję się po prostu źle.  Chce mi się płakać, nie wiem co mam ze sobą zrobić.  

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Gość Cuprum napisał:

Włącz wojnę w tv to ci przejdzie. Jeszcze rozumiem zazdrość o status materialny czy umiejętności, inteligencję. Ale o innych ludzi. Dziwne dla mnie.

 

 

jakby dla mnie nie było to dziwne i by mi to nie przeszkadzało to chyba nie pisałabym tutaj. A powiedzenie o, inni mają gorzej bo jest wojna to najgorszy argument na świecie. Jakby dało się racjonalnie wyjaśnić sobie takie zniżki nastojów to byłoby dobrze ale tak łatwo nie ma. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.03.2022 o 20:22, Gość Cuprum napisał:

Włącz wojnę w tv to ci przejdzie. Jeszcze rozumiem zazdrość o status materialny czy umiejętności, inteligencję. Ale o innych ludzi. Dziwne dla mnie.

 

 

Dla mnie nie, to dla mnie dziwna jest zazdrość która opisales

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.03.2022 o 19:02, Gość Kejti napisał:

nie wiem co mam ze sobą zrobić.  

Może zapisać sie na terapię i do psychiatry po leki? Samookaleczasz się, a to problem psychiczny. Zazdrość jest wynikiem niskiego poczucia wartości i ważności, czyli trzeba podnieść samoocenę i polubić siebie. Jeśli jesteś w stanie zrobić to sama to działaj sama, jeśli nie to pozostaje to co napisałam wyżej. 

Edytowane przez Javiolla

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...