Skocz do zawartości
Forum

Czemu osoby nieśmiałe nie dostają pracy


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu osoby wygadne dostają prace wszedzie gdzie pojda? Mam na myśli pracę w sklepie, łatwe prace biurowe, galerie handlowe. Znajomej wystarczyło że zaniosła cv i już ja chcieli nawet podobno bez rozmowy. I tak dużo takich mi znajomych osób miało. A osoby takie jak ja nieśmiałe mimo że staraliśmy się być normalne nie. Przy zanoszeniu cv w to samo miejsce powiedzieli ze nie potrzebują mimo że tamtą potem przyjęli a była w tym samym czasie. A w innym przeprowadzali rozmowę mimo że innej starczyło samo cv. Nawet nieśmiała kolezanka która zna się na modzie pracy nie dostała mimo że więcej odemnie mówiła. Ja się na modzie nie znam to galerie rozumiem ale czemu nie chcieli mnie do spożywczych. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Gość Ie930 napisał:

Myslisz ze to wina nieśmiałości? Na pewno w tym zawodzie potrzebna jest "bajera" - wygadanie. Trzeba nawijac makaron na uszy , byc przekonującym bo inaczej klient zwieje i nic nie kupi. 

Ta koleżanka co zna się na modziego naprawdę ładnie wygląda wszyscy pytają ja o radę. A jeśli chodzi o mnie to co to przeszkadza do sklepu spożywczego. 

Odnośnik do komentarza
Gość Gosc dania

W sklepie potrzebna jest umiejetnosc nawiazywania kontaktu z ludzmi, byc otwartym I przyjacielskim. To nawet nie o wygadanie chodzi a o otwartosc.

Mozna byc niesmialym, ale jesli potrafisz pokazac ze jestes przyjacielska I pomocna, to spelniasz wymagania.

Powiem cos, co uslyszalam kilka lat temu. Do sklepu czesto przychodza osoby starsze I samotne, rozmowa z pracownikiem sklepu jest czesto jedyna ich rozmowa w ciagu dnia. Pomysl o tym, jak bardzo Oni potrzebuje z toba porozmawiac choc przez chwile.

 

Odnośnik do komentarza

To gdzie dostanę pracę u mnie fabryk nie ma, nie ma wykładania towaru, są tylko sklepy, restauracje, banki i urzędy. A do sprzątania biorą tylko niepełnosprawnych. Na pomoc kuchenna chcą z doświadczeniem a ja nie mam, nawet gotować nie umiem. Rodzina je to co gotuję bo nie ma wyboru. Nie umiem przepisów na pamięć, nawet jak coś często robię to muszę czytać przepis a tak bez przepisu to mi nie wychodzi. Nie maluję się więc kosmetyczka nie zostanę. 

Odnośnik do komentarza

To nie kwestia nieśmiałości ale tego jak widzi Cię potencjalny pracodawca. Osoba nieśmiała często jest niepewna siebie, zalękniona. Wchodzi więc taka osoba i wygląda jak przestraszony kot, ze spuszczoną głową, zgarbiona, bez kontaktu wzrokowego mruczy coś pod nosem. Następnie przychodzi osoba wyprostowana, uśmiechnięta, trzyma kontakt wzrokowy, mówi pewnie i zdecydowanie. Która osoba sprawi lepsze wrażenie? 

6 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Na pomoc kuchenna chcą z doświadczeniem a ja nie mam, nawet gotować nie umiem.

To może staż? Poszukaj stażu na różne stanowiska. Daj ogłoszenie, że podejmiesz staż (w lokalnej prasie lub na lokalnej stronie www). Staż spowoduje, że zdobędziesz nowy zapis na CV oraz już jakieś drobne doświadczenie będziesz miała. Pomoc kuchenna nie musi umieć gotować, ona pomaga kucharzowi czyli kroi warzywa, przewraca mięso, zmywa, sprząta w kuchni itp. 

6 godzin temu, Gość Gosc napisał:

To gdzie dostanę pracę u mnie fabryk nie ma, nie ma wykładania towaru, są tylko sklepy, restauracje, banki i urzędy.

Jeśli są sklepy to jest wykładanie towaru. Warto dać ogłoszenie, że szukasz pracy jako pomoc w sklepie np. wykładanie towaru. Albo że chcesz nabyć doświadczenie jako pomoc kuchenna i podejmiesz staż. Są z pewnością prywatne firmy gdzie mogą potrzebować sprzątaczki lub inną pomoc w warsztacie, zakładzie. Może fabryki, zakłady produkcyjne są w pobliskich miejscowościach.  Nie można zamykać sie tylko na swoją mieścinę. 

Edytowane przez Javiolla

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jesli gotujesz w domu to doswiadczenie masz. Pomoc kuchenna, tak jak wyzej napisano, pomaga kucharzowi, obiera warzywa, sprzata. Od tego jest. Moze gotowac proste rzeczy ale wedlug przepisow ktore w danej restauracji sa i pod okiem doswiadczonego kucharza. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 13.02.2022 o 12:51, Gość Dania napisał:

Jesli gotujesz w domu to doswiadczenie masz. Pomoc kuchenna, tak jak wyzej napisano, pomaga kucharzowi, obiera warzywa, sprzata. Od tego jest. Moze gotowac proste rzeczy ale wedlug przepisow ktore w danej restauracji sa i pod okiem doswiadczonego kucharza. 

To czemu szukają z doświadczeniem?

Odnośnik do komentarza
Gość Anonimgosc

Nie sugeruj sie tym co pisza w wymaganiach bo czesto tak pisza a idziesz i nie spelniasz niektorych a i tak dostaniesz prace. Zawsze mozesz powiedziec ze szybko sie uczysz i chetnie zdobedziesz doswiadczenie. Jak juz pojdziesz na probny dzien to nie zawal, nie skupiaj sie na sobie na stresie tylko na rpacy. Dopytuj co jak, interesuj sie zakładem, stanowiskiem, wykazuj entuzjazm jak ci sie to podoba, pokaz ze juz cos lapiesz a nie jak mucha w smole. Na pewno Cie zatrudnia gdzies. 

Odnośnik do komentarza

A może pomyślałbyś nad stażem? To bardzo dobra opcja, jeśli chcesz zdobyć doświadczenie oraz podszkolić się w danej umiejętności. Fakt, że nie będziesz zarabiał nie wiadomo ile, ale zdobędziesz potrzebne doświadczenie. Być może trafisz na bezpłatny staż, dlatego przydadzą Ci się informacje z tej strony https://whiblo.pl/blog/czy-bezplatny-staz-jest-legalny/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...