Skocz do zawartości
Forum

Oko wyszło z wadą - 3,75 a w miarę dobrze widzę na to oko


Puzuar96

Rekomendowane odpowiedzi

Byłam na badaniach lekarskich i stwierdzono, że mam w lewym oku minus 3,75 pomimo że widzę dobrze na to oko (prawe ma -0,5). Dodatkowo okulista przy przyjrzeniu się soczewkom stwierdził nieprawidłowy kształt oka (wypukła soczewka) i że oko jest "spięte". Faktem jest, że oko mnie chwilami pobolewa przy dużym skupieniu, mam nadwrażliwość na światło i jaskrawe kolory. Każdy ekran (tv, telefon, i laptop) muszę mieć przyciemniony, bo przy dłuższym patrzeniu na normalnych ustawieniach (dla innych jest oświetlone normalnie), nawet przy oświeconym świetle lub w ciągu dnia, oczy mnie zaczynają boleć (bardziej lewe). Czasami mam wrażenie że czytając mam częściowo zamazany wzrok. Czy w tym wypadku lepsza będzie pilna wizyta u lekarza okulisty czy umówić się na spokojnie, bez pośpiechu.

Odnośnik do komentarza

 

Mówisz, że dobrze widzisz, ale jednak tych literek na planszy musiałeś na planszy nie widzieć, co drugim okiem. 

Okulista wkłada szkiełka i widocznie najlepiej tym okiem widziałeś przy minus 3, 75.

Skoro masz inne problemy z tym okiem, to dlaczego kulista nie zlecił pogłębionych badań. 

Z oczami lepiej nie czekać wybierz się do takiego gabinetu, gdzie okulista może wykonać jak najwięcej badań, a one są w większych prywatnych przychodniach specjalistycznych. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...