Skocz do zawartości
Forum

Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych


Gość a...a

Rekomendowane odpowiedzi

Przez ostatnie 2 opakowania brania tabl antykoncepcyjnych piłam wywar z dziurawca, zdarzały się biegunki. Wiem, że to obniża ochronę więc nie odbywałam wtedy stosunków. Dodatkowo podczas ostatniego opakowania w 18 i 19 dostałam krwawienia, podobnego do krwawienia podczas 7 dniowej przerwy, skończyłam opakowanie, ale okazało się, że w blistrze zostało 2 tabl, niewiem kiedy je pominęłam. Teraz zaczęłam 7 dniowa przerwę. Co zrobić aby szybko wrócić do skutecznej ochrony? Po 7 dniowej przerwie zacząć kolejne opakowanie normalnie? Wiem, że nie będę wtedy chroniona, czy będę w pełni chroniona od kolejnego? Czy lepiej nie zaczynać kolejnego opakowania, poczekać na miesiączkę i wtedy rozpocząć kolejne opakowanie, co lepsze, aby nie rozchwiac sobie gospodarki hormonalnej i aby ochrona byla w pełni skuteczna?

Odnośnik do komentarza

Nie mam pojęcia, z hormonami nigdy nic nie wiadomo, a w szczególności co może wpłynąć na ich skuteczność, a także fakt, iż ich regularne zażywanie niesie ze sobą sporo skutków ubocznych dotkliwych dla zdrowia. Dlatego ja z nich zrezygnowałam teraz korzystam z Testera Afrodyta testu owulacyjnego ze śliny, który wyznacza dni płodne i niepłodne w 5 min, a w dni płodne zabezpieczam się mechanicznie, ta forma antykoncepcji jest dla mojego zdrowia najkorzystniejsza! ? Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.10.2021 o 10:16, Gość ola napisał:

Nie mam pojęcia, z hormonami nigdy nic nie wiadomo, a w szczególności co może wpłynąć na ich skuteczność, a także fakt, iż ich regularne zażywanie niesie ze sobą sporo skutków ubocznych dotkliwych dla zdrowia. Dlatego ja z nich zrezygnowałam teraz korzystam z Testera Afrodyta testu owulacyjnego ze śliny, który wyznacza dni płodne i niepłodne w 5 min, a w dni płodne zabezpieczam się mechanicznie, ta forma antykoncepcji jest dla mojego zdrowia najkorzystniejsza! ? Pozdrawiam i powodzenia

słyszałam o tym testerze Afrodyta, możesz napisać coś więcej, bo chce go kupić ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...