Skocz do zawartości
Forum

Jakie jedzenie, napoje, lub zestaw mogą być typowe dla danej grupy Polaków?


Gość Józia

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka :). Pytanie jak w tytule. Poniżej moje spostrzeżenia z drugiej i trzeciej ręki.

Typowi Janusz i Grażyna: kotlet schabowy z ziemniakami i kapustą, zupa pomidorowa, piwo (Typowy Janusz), kawa z pączkiem (Typowa Grażyna).

Typowi Sebiks i Karyna: chipsy, kebab (Typowy Sebiks), fast-foody.

Typowi Anty-Janusz i Anty-Grażyna, oraz Anty-Sebiks i Anty-Karyna (celowo tak określam, bo chyba jeszcze nie ma na to nazw): mleko bez laktozy, kawa z tymże mlekiem, sushi.

Podawajcie w komentarzach swoje pomysły. Pozdrawiam :).

Odnośnik do komentarza

Też się nad tym zastanawiam czy są jakieś grupy?? Wydaje mi się, że każdy z nas ma tam jakieś swoje preferencje jeśli chodzi o jedzenie i to jest zupełnie normalne zjawisko. Bo każdemu może smakować zupełnie co innego. Na przykład mój mąż tylko dania kuchni tradycyjnej zje. Dlatego też jak byliśmy w Restauracji Akademia w Warszawie to był zachwycony. A to dlatego, że tutaj podają dania kuchni tradycyjnej lecz w troszkę nowszych odmianach. Także mąż wyszedł najedzony i zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Gość wpadamnamomencik
W dniu 6.12.2021 o 09:29, głowonóg napisał:

Też się nad tym zastanawiam czy są jakieś grupy?? Wydaje mi się, że każdy z nas ma tam jakieś swoje preferencje jeśli chodzi o jedzenie i to jest zupełnie normalne zjawisko. Bo każdemu może smakować zupełnie co innego. Na przykład mój mąż tylko dania kuchni tradycyjnej zje. Dlatego też jak byliśmy w Restauracji Akademia w Warszawie to był zachwycony. A to dlatego, że tutaj podają dania kuchni tradycyjnej lecz w troszkę nowszych odmianach. Także mąż wyszedł najedzony i zadowolony.

Luzik, niech każdy się cieszy jedzeniem, jakie lubi :). W pytaniu z głównego wątku chodzi o to jakie żarełko i napitek jest przypisane do stereotypów w naszym polskim społeczeństwie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...