Skocz do zawartości
Forum

Wzięłam lek nie wiedząc o ciąży


Gość paulina39

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w 5 tygonniu ciąży, nie wiedziałam, ze w niej jestem, nie przypuszczałam nawet. Przez ostatnie 3 dni bolała mnie głowa i przez 3 dni wzięlam 3 tabletki ibupromu- codziennie po jednej, dziś mialam kontrolę u ginekologa i ten stwierdził, że jestem w 5 tygodniu. Jestem przerazona, bo brałam ten ibuprom, że urodzę chore dziecko. Mam 39 lat, od 10 nie stosowalismy zabezpieczeń, ponieważ przez kilka lat staralismy się o drugie dziecko, ale bezowocnie, wtedy stwierdzilismy, że nie możemy już zapewne mieć dzieci. Czy któraś z was w ciąży brała ibuprofen i ma zdrowe dziecko? Dodam, ze wypijałam też 5 kaw dziennie. Jestem załamana

Odnośnik do komentarza

Przecież nie zaszkodzą 3 tabl. Ibupromu, stres z tym związany jest gorszy niż te tabletki, jak będzie Ci towarzyszył całą ciążę. 

Kawa też nie jest czymś groźnym, nie obwiniaj się, bo tylko sobie zaszkodzisz. 

Nie będzie to miało wpływu  na dziecko, więc się ciesz, chyba, że bardziej obawiasz się urodzenia i wychowania dziecka, stąd ten stres. 

Odnośnik do komentarza

Spokojnie....Ja wzielam Zentel -silny lek na pasozyty w jakims 5-6 tygodniu ciazy I nic sie nie wydarzylo.Mialam wtedy 36 lat I to moja pierwsza ciaza byla.Kawe tez pilam litrami,dopoki nie zorientowalam sie ze jestem w ciazy.Ta ciaza byla zupelnie niespodziewana I nie planowana.Mam tylko pol jajnika I bylam nastawiona,ze raczej nie zostane mama,wiec tym bardziej szok.Ibuprofen,lub inne tabletki p.bolowe tez na pewno bralam,Bo miewalam silne migreny.Odstawilam wszystko I leki I uzywki dopiero w jakims 10 tygodniu ciazy I tez bylam przerazona czy nic sie sie stanie.Ale moj synek jest zupelnie zdrowy ?

Odnośnik do komentarza

Zrób badania, zrób prześwietlenie, skończ z kawą, przerzuć się na Inkę. Weź pod uwagę to że czesto osoby nie mogą się doczekac dziecko ponieważ stres bardzo temu przeszkadza. Więc obecnie musisz odpuścić, skoncentruj się na zdrowiu. Po 5ciu kawach niejedna osoba by padła na serce. Więc musisz zwolnić i porobić badania. Jesteś w wieku kiedy kobiety bardzo często dopiero starają się o dziecko. Ale musisz zadbac o spokój i niwelować stresowe sytuacje. Uważam że ibuprofen nie jest tak szkodliwy raz na jakiś czas nawet na początku ciąży jak 5 kaw na dzień. Także poluzuj i zjedz pizzę albo czekolade zamiast kawy. Pzdr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...