Skocz do zawartości
Forum

Psychterapia


Gość Karola

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślicie, jaki ma sens chodzenia na grupową psychoterapię psychoanalityczną jako osoba z zespołem Aspergera gdy reszta osób w grupie jest osobami neurotypowymi (czyli zwykłym człowiekiem bez jakiś ograniczeń/utrudnień poznawczych czy sensorycznych) gdzie prowadzący grupę terapeuta nie ma doświadczenia z osobami z autyzmem, a mimo to mocno zachęca do zostania w grupie, albo oskarża o ucieczkę od terapii.

Zostałam zdiagnozowana po kilku miesiącach trwania tej grupowej terapii i poinformowałam o mojej diagnozie. Ogólnie nie widzę by ta terapia mi jakkolwiek pomagała czy choćby cieszyła, a w internecie i też mój psychiatra mówiąc o psychoterapii widzę głównie oferty terapii indywidualnych dla osób dorosłych z zespołem Aspergera. Może tutaj ma ktoś jakieś doświadczenia z pierwszej ręki, albo przemyślenia na ten temat. 

Odnośnik do komentarza

Chodziło mi o to, że internet nie oferuje jakoś za bardzo terapii grupowych, a tym bardziej nie z osobami neurotypowymi. Psychiatra tylko wspominał o psychoterapii indywidualnej jako jedna z możliwości pomocy mi w kontaktach międzyludzkich, relacjach w pracy itp. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...