Skocz do zawartości
Forum

Skręcenie i naderwanie stawu skokowego


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuję porady ortopedy. Dnia 26.07 skręciłam i naderwałam staw skokowy będąc na wczasach. Więc udałam się na sor i  niestety nie został mi założony gips ponieważ lekarz stwierdził że jest za ciepło. Zalecił okłady z lodu, smarowanie maściami oraz poruszać się o kulach i udać się do ortopedy ale wizyta pilna najwcześniej na 12.08 a noga 2razy większa i boli.Chciałabym wiedzieć czy ortopeda wlozy mi nogę do jakiejś ortezy czy czegoś? Bo jeśli tak to już bym sobie coś kupila i chodziła. Proszę o poradę. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Gips nie leczy tylko unieruchamia, dobrze, że nie masz w gipsie, bo przez obrzęk nie mogłabyś i tak go nosić. 

Jak najbardziej możesz kupić ortezę, czy ortopeda zaleci czy nie lepiej ją mieć niż unieruchamiać bandażem elastycznym, ale może poczekaj aż trochę obrzęk się zmniejszy, tymczasem dużo czasu trzymaj nogę wyżej i okładaj też zbitymi liśćmi kapusty. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Powiem tak, ja miałam skręcenie i naderwanie stawu skokowego 2 stopnia. Ogólnie masakra, ja przez pół roku miałam solidne problemy, nie mogłam ubrać obcasów w ogóle. Miałam problem ze staniem na palcach na tej chorej nodze. Bardzo ważne oprócz oczywiście wizyt u ortopedy, jest przede wszystkim rehabilitacja. W tym są różne zabiegi jak fonoforeza, pole magnetyczne, krioterapia czy ćwiczenia izometryczne. Co do gabinetu to jak ktoś jest z Krakowa i okolic to warto zajrzeć tutaj https://rehabilitacja-wadowice.pl/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...