Skocz do zawartości
Forum

"Partner" kpi z moich potrzeb


Gość Worossa

Rekomendowane odpowiedzi

W tamtym roku ze względu na covid nie miałam urlopu, no może nie licząc  1 długiego weekendu, czyli 4 dni, które spędziliśmy na mazurach. Ciężko pracuję. Każdego dnia wracam do domu ok 21 lub 22. Pracuje też w 2-3 soboty w miesiącu. Niestety ze względu na pewne zdarzenie losowe przez które spłukałam się ze wszystkich oszczędności, w tym roku ominie mnie kolejny urlop na który mnie nie stać. Mój partner z pogarda wyraża się na temat mojego ubolewania, twierdzi że mogę odpocząć bez wydawania pieniędzy np. wyjeżdżając w weekend za miasto itd. Nie mam ochoty polemizować na ten temat gdyż każdy z nas może wypoczywać inaczej. Jednak uważam, że mam prawo pragnąć czegoś innego i mieć ochotę odpoczynku przez minimum 2 tygodnie, bez gotowania, sprzątania itd. 

On twierdzi, że jestem księżniczką, której się w dupie poprzewracało (ze wzgledu na celowanie w zagraniczne wyjazdy, pomimo że za granicą jest taniej niż w Polsce) 

Odnośnik do komentarza
W dniu 13.06.2021 o 22:43, Gość Worossa napisał:

Mój partner z pogarda wyraża się na temat

W zasadzie nie istotnie na jaki temat. Kluczowe jest słowo "pogardą". Wyobraź sobie, że za 10-20 lat będzie pogardzał prawie wszystkim co ma związek z Tobą. To jest do poważnego przemyślenia. Takie rzeczy nie zmieniają się na lepsze... jedynie na gorsze. 

W dniu 13.06.2021 o 22:43, Gość Worossa napisał:

(ze wzgledu na celowanie w zagraniczne wyjazdy, pomimo że za granicą jest taniej niż w Polsce) 

Niekoniecznie. Gdy wyjeżdżamy rodziną w góry to za 2 tyg. wydam tyle, ile za granicą wydałabym za tydzień i jedynie za samą siebie. Zależy czego oczekujesz, jakich warunków. Może faktycznie jest coś z księżniczkowania... nie wiem, ale mimo, iż rozumiem Twoje pragnienia, to on tez ma racje. Można także odpoczywać na łonie natury, z dala od luksusów, napawając się śpiewem ptaków, szumem fal i ciszą. Zamawiać jedzenie  lub wychodząc do baru. Jest takie powiedzenie, że jeśli się nie ma co się lubi-to się lubi co się ma ? 

Skoro w ub.roku nie miałaś urlopu, a w tym roku miałabyś jakikolwiek to i tak jest lepiej-prawda? A w przyszłym może będą upragnione zagraniczne. Co się odwlecze to nie uciecze-podobno. 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...