Skocz do zawartości
Forum

Czy przed przepisaniem plastrów antykoncepcyjnych trzeba przejść badanie ginekologiczne?


Gość Hania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Mam w planach rozpocząć współżycie i chciałabym się skutecznie zabezpieczyć przed ciążą. Nie chcę obciążać organizmu tabletkami, więc myślę o plastrach antykoncepcyjnych.

Stąd chciałabym zapytać jakie jest ryzyko działań niepożądanych i czy zdarzają się one często? Jakieś bóle głowy, problemy z miesiączkowaniem itp? 

Miewam dość częste bóle głowy, gdzie lekarz stwierdził migrenę, jednak nie jest ona w moim przypadku bardzo nasilona i zwykle przechodzi po zwykłych lekach przecowbolowych.

Mam też skłonności do samoisynych siniaków, ale lekarza nie jest w stanie powiedzieć, czym są one spowodowane. Wszystkie wyniki mam w normie i nie wiem, czy to w moim o przypadku jest Jakie przeciwwskazanie? 

I najważniejsze pytanie, czy przed przepisaniem takich plastrów muszę przejść badanie ginekologiczne? Pytam, bo bardzo mi zależy na konsultacji online, bez fizycznego badania. Ostatnie takie badanie miałam 5 lat temu. 

Odnośnik do komentarza
Gość czteryznaki

"Wszystkie wyniki mam w normie" Wszystkie to znaczy krew, mocz, stan naczyń?

Te siniaki niekoniecznie są takie samoistne i z łóżka możesz wyjść jakby sól była zazupna :classic_wacko:

 

"Nie chcę obciążać organizmu tabletkami, więc myślę o plastrach antykoncepcyjnych."

Jakie obciążanie masz na myśli. To co ewentualnie bardziej obciąża podanie doustne to wątroba.

Zarówno pigułki jak i plastry to środki hormonalne. 

 

Na pewno chcesz rozpiskę skutków ubocznych? ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...