Skocz do zawartości
Forum

Ból Głowy po wysiłku


Gość Tenisista stołowy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tenisista stołowy

Witam. Odkad pamietam zawsze miewam bół głowy po turniejach tenisa stołowego ( około 4h ). Ból głowy jest dość mocny, zazwyczaj pomagaja tabletki przeciwbolowe i sen. Gdy leze objawy sa mniejsze natomiast podczas wstawania są silniejsze. Nigdy nie było wymiotow oraz bo zawsze znikal po kilku godzinach, czy to cos groznego czy po prostu zbyt duzy wysilek?

Odnośnik do komentarza

Przyczyn może byc bardzo dużo I najlepiej skonsultować sie z neurologiem,zwłaszcza jesli masz te bóle od dawna.Mozliwe,ze podczas treningu jesteś za mało nawodniony,za mało pijesz i szybko wypacasz zasoby wody z organizmu.Wtedy wytwarza sie mniej płynu mózgowo-rdzeniowego co powoduje jednoczesne zwiekszenie jego ciśnienia i wtedy pojawiają się bóle.Moze tez być zachwianie równowagi mineralnej,czyli niedobory elektrolitow z powodu wysiłku,również spadek poziomu glukozy może powodować bóle głowy.Poza tym,problemy z kręgosłupem,problemy z ciśnieniem krwi,nagłe przeciążenia,stres...i wiele innych.Mysle,że powinienes umówic sie do neurologa.

Odnośnik do komentarza
Gość Tenisista stołowy

Te bóle tylko i wyłącznie po intensywnych turniejach sie pojawiają, zazwyczaj po zwyklych treningach okolo 1.5h one nie wystepowały. U neurologa byłem, wszystkie odruchy okej, krew w porzadku oprocz minimalnego zanizenia magnezu. Cukier w porzadku. Badanie rtg wskazało Zniesienie Lordozy Szyjnej ( mam bół karku przy odchylaniu głowy do tyłu ) nie bardzo wiem co mozna z tym faktem zrobić. Dla pewnosci wszystkiego dostalem skierowanie na rezonans magnetyczny głowy kontrolnie pod koniec maja, z rtg jeszcze u neurologa nie byłem bo mam dopiero sie umowic gdy zrobie rezonans.

Odnośnik do komentarza
Gość Tenisista stołowy
W dniu 8.04.2021 o 12:40, Gość Agata napisał:

Przyczyn może byc bardzo dużo I najlepiej skonsultować sie z neurologiem,zwłaszcza jesli masz te bóle od dawna.Mozliwe,ze podczas treningu jesteś za mało nawodniony,za mało pijesz i szybko wypacasz zasoby wody z organizmu.Wtedy wytwarza sie mniej płynu mózgowo-rdzeniowego co powoduje jednoczesne zwiekszenie jego ciśnienia i wtedy pojawiają się bóle.Moze tez być zachwianie równowagi mineralnej,czyli niedobory elektrolitow z powodu wysiłku,również spadek poziomu glukozy może powodować bóle głowy.Poza tym,problemy z kręgosłupem,problemy z ciśnieniem krwi,nagłe przeciążenia,stres...i wiele innych.Mysle,że powinienes umówic sie do neurologa.

Jeśli zna pani sie na zdjeciach rtg moge je tu podeslac moze otrzymam jakies wskazowki.

Odnośnik do komentarza
Gość Tenisista stołowy

Dodam że zazwyczaj przed takim turniejem jem bardzo mały posiłek ( sniadanie maksymalnie jajecznica z dwoch jajek gdzie waga to 70kg i wiek 23 lata a odbywaja sie one o 9 rano, wiec to moze byc tez niedobrym ruchem z mojej strony

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...