Skocz do zawartości
Forum

Ból w dolnej czsęści pleców


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu zmagam się z dość mocnym przewlekłym bólem pleców z lewej strony w okolicy nerki. Ból jest dość mocny, i trwa praktycznie cały czas. W momencie podnoszenia czegoś czy schylania ból narasta. Ostatnio po graniu w piłkę nożną ból dość mocno się wzmocnił i trwa nieprzerwanie od paru dni. 2 dni po graniu w piłce przy podnoszeniu ból promieniował na cały odcinek dolnych pleców a raz w momencie podnoszenia był tak mocny, że myślałem, że nie dam rady się wyprostować. Dodam, że robiłem USG jamy brzusznej, które nie wykazało żadnych nieprawidłowości jeśli chodzi o organny wewnętrzne. Jakieś sugestie co by można zrobić? prześwietlenie dolnego kręgosłupa czy wizyta u fizjoterapeuty?

Odnośnik do komentarza

Najpierw lekarz rodzinny, a potem ortopeda, nie ma innej opcji :). Jeżeli szukasz dobrego lekarza, to polecam ci iść do Kliniki Krakowskiej na ulicy Mehoffera 6. Ich lekarze są bardzo dobrzy, są kompetentni, sympatyczni , a przy tym profesjonalni. Mają tram także rehabilitację medyczną https://klinika.krakow.pl/rehabilitacja-medyczna/ ,  wykonują masaże na bole kręgosłupa, itp. Ich oferta jest szeroka, polecam serdecznie. 

 

Odnośnik do komentarza
Gość ŁukaszKlinowski

Hej, mój tata cierpiał na bardzo poważne bóle kręgosłupa. Męczył się z tym problemem dobrych kilka, jeśli nie kilkanaście miesięcy. Niestety praktycznie każdy mówił coś innego i nie mógł znaleźć rozwiązania swojego problemu, dopiero lekarze z www.ortopedia-sportowa.pl sprawili, że teraz Tata może funkcjonować bez większych problemów, uszczerbków w życiu codziennym. 

Odnośnik do komentarza

Polecam kontakt z ortopedą. Trafnie oceni co jest problemem i nakreśli plan działania. Ja akurat miałam problemy kiedy dzieciaki były małe, ból nie do przeskoczenia, a wiadomo maluchy czasem trzeba dźwigać. Na szczęscie trafiłam do super lekarza w Orthos pod Wrocławiem i mogłam wrócić do pełnej sprawności. 

Odnośnik do komentarza

Bardzo Ci współczuję. Sama niedawno zmagałam się z silnym bólem w dolnej części pleców. Po krótkim namyśle zdecydowałam się na wykonanie badań. Okazało się, że mam dyskopatię lędźwiową, dlatego zdecydowałam się na rehabilitację w ośrodku www.zpozjedrzejow.pl. Po kilku tygodniach regularnych zabiegów i ćwiczeń ból całkowicie ustał, a ja mogłam wrócić do codziennych obowiązków. Teraz staram się regularnie pływać i wzmacniać mięśnie pleców.

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim wizyta u lekarza, badania, może nawet rezonans będzie wskazany i potem leczenie. Bynajmniej tak było u mnie. Dużo pomaga rehabilitacja. Ja już dłuższy czas przeciwbólowych nie biorę wcale, ale stosuję terapię Biomag. Mam urządzenie do magnetoterapii, polecam każdemu. Dzięki takim zabiegom można znacząco podnieść komfort codziennego funkcjonowania bez bólu i innych dolegliwości. Poczytajcie sobie o magnetoterapii, a zwłaszcza biomag bo oni chyba są w tym najlepsi.

Odnośnik do komentarza

ortopeda powinien pomóc, zapisz się jak najszybciej, bo nie warto żyć z bólem. ja długo męczyłam się z plecami, nie mogłam wysiedzieć w pracy...zdesperowana zaczęłam szukać kogoś, kto mi pomoże, bo nie mogłam pracować bez środków przeciwbólowych. zgłosiłam się do orthos i doktor Tomasz Nowak trafnie zdiagnozował i pomógł mi znów poczuć się dobrze 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...