Skocz do zawartości
Forum

Depresja ?


Gość Anonimova.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonimova.

Witam.

Nie wiem od czego mam zacząć , ale napisze. Mam już 24 lata , nie mam znajomych , mam dziwne lęki przed wyjściem z domu , obawiam się że ktoś mi dokuczy albo dopadnie. Nie wiem skąd mam takie myśli , ale zawsze gdy wychodzę do sklepu miewam takie napady. Gdy przechodzę obok młodzieży boję się zaczepki , jednak nic się nie dzieje. Nie ukrywam że w szkole byłam prześladowana , nikt nie chciał się ze mną przyjaźnić , siostra mnie odtrącała ode mnie , nawet wyśmiewała razem z nimi. Nie miałam w nikim wsparcia. Nie byłam gruba , miałam problemy z cerą , tłuste włosy , byłam słaba w matematyce. Ludzie uciekali z ławki gdy usiadłam obok ich , nic im nie zrobiłam a oni traktowali mnie jak bydło , śmiały się ze mnie 4 dziewczyny , brzydziły się mną , bo bały się że zarażą się jakimś syfem. W liceum miałam koleżanki , jednak po edukacji każda ma swoją rodzinę. Potem wyjechałam do Holandii z rodzeństwem , znęcali się nade mną psychicznie co doprowadziło mnie do załamania nerwowego , musiałam wrócić do Polski by dojść do siebie miałam depresję nie chciało mi się żyć , miałam myśli samobójcze , napady płaczu , senność. Brałam leki od psychiatry , myślałam że to samo minie ale jednak się myliłam.Jeden dzień jestem uśmiechnięta że wszystko jest ok fajnie  a na drugi dzień jestem tak jakby w depresji - nic mnie nie cieszy , myśli pesymistyczne. Czy ktoś ma podobnie? 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Anonimova. napisał:

miałam depresję nie chciało mi się żyć , miałam myśli samobójcze , napady płaczu , senność. Brałam leki od psychiatry , myślałam że to samo minie ale jednak się myliłam

Same leki to za mało. Oprócz antydepresantów potrzebujesz solidnej terapii. Proponuje zapisać się ponownie do psychiatry, poprosić go o skierowanie na terapie i leczyć się tak długi, aż to przyniesie rezultat. Nie ma innej drogi.

Dlaczego tak ważne, aby terapia szła jednoczesne z lekami? Wyobraź sobie, że boli Cię ząb. Bierzesz leki, ale nie idziesz do dentysty. Przeciwbólowe póki działają jest ok, nawet chwile po odstawieniu jest ok, a potem wraca i to często ze zdwojona siłą. Musisz iść do dentysty, poznać źródło swoich bólów, wyleczyć ząb biorąc jednocześnie przeciwbólowe, by mniej bolało. Tak samo działa leczenie depresji.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Nie jest wcale łatwo dobrać leki przeciwdepresyjne, to że jedne nie pomogły to nie znaczy że nie podaje się kolejnych. Nie na każdego tak samo działa dana substancja aktywna, sama jestem po depresji i dopiero 3 lek okazał się tym trafionym, na https://baza-lekow.com.pl/aciprex-lek-ulotka-chpl-opinie-dawkowanie/ są informacje o tym który brałam. I kolejna sprawa - takie leki nie działają od razu. Nie jest tak, że weźmie się 3-4 tabletki i odstawia bo lek nie pomaga. Niektóre wykazują działanie nawet dopiero po 4 tygodniach.

Odnośnik do komentarza

Depresja to czesto problem duszy. Prosze zwroc sie do Boga a zobaczysz ze brakuje Ci tej milosci. Gdy zobaczysz, ze powstalas z niekonczacej sie milosci i otrzymalas dar zycia - zmienisz podejscie do wszystkiego.

Prosze nie lekcewarz tego...sprobuj choc to nie jest latwe.

Sam mam problem, ale wiem, ze bez tej wiedzy dalej bym spadal w dol.

Nie jestem bardzo religijny, ale tez nie jestem slepy.

Pozdrawiam Michal

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...