Skocz do zawartości
Forum

Jak rozpoznać swoje pragnienia?


Gość g...a

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam 25 lat i problem z odróżnieniem swoich pragnień, lęków, oczekiwań innych. Pochodzę z niewielkiego miasta do którego wróciłem po studiach. Mam mamę notariusza i jestem na dobrej drodze, by przejąć po niej kancelarię. Mam jednak wątpliwości. Może robię to bo boję się, że gdzie indziej sobie nie poradzę. A może tylko dlatego, że to sprzeczne z utartym obecnie schematem, że sukces to duże miasto praca od rana do nocy bez udziału rodziny i jakiejkolwiek pomocy. Jakaś część mnie boi się, że zostanę tutaj bez drugiej połówki (młodych nie ma zbyt wielu ale miasto ma niby 17 tyś a powiat 60 tyś mieszkańców), przyjaciele którzy zostali w dużych miastach zapomną o mnie, rodzice nie będą żyli wiecznie. Właściwie mój problem sprowadza się do Czy boję się zostać, ale chcę Czy zostaję, bo boję się czy sobie poradzę gdzie indziej Ostatnio wiele się o sobie dowiedziałem. Jestem neurotykiem i perfekcjonistą. Do tego prawdopodobnie przeżywam obecnie kryzys rozwojowy. Walczę ze schematami myślowymi, że w małych miasteczkach nie ma wartościowych, wolnych młodych ludzi, że inni uznają mnie za gorszego z powodu pozostania w rodzinnym mieście. Chcę się po prostu dowiedzieć, czy naprawdę chcę tu zostać, ale mam opory bo to praca dla rodziny i nie od rana do nocy, nie w wielkim mieście wśród teatrów i różnych kursów.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Gość g...a napisał:

Chcę się po prostu dowiedzieć, czy naprawdę chcę tu zostać, ale mam opory bo to praca dla rodziny i nie od rana do nocy, nie w wielkim mieście wśród teatrów i różnych kursów.

Chcielibyśmy Ci pomóc, ale to niemożliwe. Nikt nie ułoży Tobie życia, nikt nie wie co czujesz, nikt nie wie czego naprawdę chcesz. A może udaj się do doradcy zawodowego albo do psychologa, który zrobi jakieś psychotesty, jakąś analizę i nieco rozjaśni Ci to sprawę.

Domyślam się, że jako perfekcjonista chciałbyś być pewny, że podejmujesz słuszną decyzję i chciałbyś przewidzieć w 100% co się wydarzy. Jednak nie ma pewności żadnej i w niczym. Zawsze jest jakieś ryzyko.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...