Skocz do zawartości
Forum

Jak przestać?


Gość KGg

Rekomendowane odpowiedzi

Jak przestać się zamartwiać? Jestem w obiektywnie raczej szczęśliwym związku. A mimo wszystko co jakiś czas mam myśl, że może to nie to, boje się że mnie zdradzi, ze nie wyjdzie, itd. nie mam żadnych pobudek ku temu, zresztą jesteśmy stosunkowo krótko ze sobą, więc tym bardziej nie rozumiem sama siebie dlaczego czasami takie myśli mnie nachodzą. Jestem zadowolona ze związku, ale po prostu stresuje się, że to nie wypali albo zostanę skrzywdzona, bo np tyle ludzi zdradza się nawzajem na wyjazdach w pracy itd...wiem, ze myślenie o takich rzeczach nic nie zmieni i nikt tego nie przewidzi. Ale czasami mam taki moment, że myślę o takich rzeczach i aż mam wrażenie, ze wolałabym być sama, żeby uniknąć potencjalnych rozczarowań. jak przestać myśleć o takich rzeczach? Może ktoś ma do polecenia jakaś książkę o takiej tematyce, która by mi pomogła? 

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.12.2020 o 07:43, Gość Trampkarz napisał:

Niska samoocena?

A z książek oczywiście "jak przestać się martwić i zacząć żyć" Dale'a Carnegie.

Dziękuję ?

Może faktycznie to niska samoocena (choć nie uważam się za jakąś beznadziejną osobę, itd). Mam tendencję do zamartwiania się rzeczami-myslicie że to właśnie wynika z za niskiej samooceny?

+Dziękuję za książkę ?

Odnośnik do komentarza
W dniu 25.12.2020 o 21:42, Gość KGg napisał:

jak przestać myśleć o takich rzeczach? Może ktoś ma do polecenia jakaś książkę o takiej tematyce, która by mi pomogła? 

Naucz się panowania nad lękiem. Jest wiele technik, metod, poradników... więc szukaj, czytaj, ćwicz. Polecam pójść do biblioteki i w dziale psychologia coś samemu wygrzebać. Chyba, że w pandemii nie wpuszczają to pozostaje internet lub doradzenie się bibliotekarki.

W każdym razie ważne by mieć świadomość, że martwisz się, bo jesteś zalękniona... lękasz się, bo masz niskie poczucie wartości i nie lubisz siebie. Dlatego każda książka na temat podnoszenia poczucia wartości i samooceny oraz panowania nad lękiem będzie Ci pomocna.

Osobiście polecam na początek tę książkę: image.png.3a4b3f84b5a4f0419660068c1d8925b7.png

 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...