Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Alicja

Czy moge miec OCD?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Alicja

Witam,

Od kilku lat zmagam sie z natretnymi myslami, ktorych konsekwencja jest wykonywanie sekwencji czynow/gestow.

Przyklad dzis mialam stresujacy dzien. Caly dzisiejszy wieczor mysle o tym ze zaraz zadzwoni telefon z wiadomoscia ze ktos z mojej rodziny zmarl mial wypadek itp. choc nikt nie jest chory ani nic z tych rzeczy. Jesli o tym pomysle odrazu musze wykonac moj ,,rytulal". Bardzo wstydze sie tego co robie ale nie radze juz sobie. Moj  rytulal to 3x wykonanie znaku krzyza przy jednoczesnym ,,wypluciu slow" jak to sie nie raz mowi ,,tfu tfu" a po tym 3x wlasnie to wyplucie slow czyli ,,tfu tfu" przy jednoczesnym kreceniu glowa na ,,nie". Jest ti bardzo skoplikowane i wiele osob moze tego nie zrozumiec ale inaczej tego opisac nie umiem. Licze na jakiekolwiek porady. Pozdrawiam.

Dodam ze mam 17 lat 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakakolwiek rada...jesteś pewna ? Wbrew pozorom nie jesteś sama z tym problemem. Co prawda tak daleko nigdy nie zaszedłem ale mechanizm był u mnie podobny. Dzieje się to najczęściej jak cała rodzina jest mocno wierząca i człowiek od kiedy pamięta czuje na sobie tą presję religijna...która z czasem zamienia się w nerwicę religijna. Co zrobiłem aby z tego wyjść ? Czy odpowiedź że dorosłem / zmądrzałem / zrezygnowałem z tak gorliwej żarliwości religijnej jest odpowiednia ? Ale wystarczyło odpowiednio sobie tą religie w głowie ułożyć a nie tak jak indoktrynowano mnie od najmłodszych lat i problem nerwicy religijnej zniknął.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość luukas

jestem ateistką, co ma znaczyc pytanie czg jestem pewna? przezywam to od kilku lat i nie jestem w stanie sobie z tym poradzic sama 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ka-wa

Nie znam się specjalnie na chorobach psychicznych, ale może to być z zakresu ocd

F42.2: Myśli i czynności natrętne, mieszane

Z tym, że nie sugeruj się naszymi wpisami, tylko psychiatra może postawić diagnozę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...