Skocz do zawartości
Forum

Jakieś domowe sposoby na bardzo silny katar??


Gość zakatarzona

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zakatarzona

Mam właśnie katar bakteryjny, już od tygodnia a nadal wydzielina jest bardzo gęsta i w ogromnej ilości, a zaraz nie będę już mogła używać kropli do nosa... kłopot w tym, że domowa tak zwana inhalacja (mam na myśli to trzymanie głowy nad gorącą wodą z solą) , płukanie zatok  ani woda morska w sprayu nie pomagają mi w ogóle. Macie jakieś rady? Jakieś lepsze domowy sposoby które naprawdę działają i mogą mi pomóc?

Odnośnik do komentarza

A byłaś z tym u laryngologa? Bo może wypadałoby zrobić wymaz z nosa/zatok i wprowadzić jakieś leczenie celowane na te bakterie.

Z domowych sposobów, to już próbowałaś różnych rzeczy i nic...

Może jeszcze raz zrób jakieś inhalacje (głowa nad garnkiem), tym razem z kilkoma kroplami olejku sosnowego/torebką rumianku w gorącej wodzie. Albo spróbuj wdychania oparów z olejków eterycznych np. natrzyj się na noc VapoRubem, mnie to kilka razy pomogło na silny katar. Niektórym pomaga też wąchanie olejku z oregano.

Niemniej jednak myślę, że najlepiej zrobisz jak zasięgniesz opinii eksperta, bo na bakterie często pozostaje wyłącznie antybiotyk. Powikłania po zakażeniach bakteryjnych to straszny syf i lepiej do tego nie dopuścić.

Besos!

Odnośnik do komentarza

Tydzień to niedługo, nie wiem skąd wiesz, że to bakteryjny, jeśli tak, to pewnie masz problem z zatokami.

A na to nie ma domowego sposobu. Unikaj kropli do nosa, niszczą śluzówkę. 

Jeśli chodzi o początki przeziębienia i kataru wodnistego, to polecam od razu łykać tabletki na katar, do tego pić wodę z cytryną, imbirem korzennym i miodem, nie pozwala się tym sposobem rozwinać infekcji. 

Odnośnik do komentarza

A może nebulizacje? Mojemu mężowi pomogło, na początku pożyczaliśmy inhalator, potem zdecydowaliśmy się na inhalator od haxe pikko, bo był dość tani, a mały. Teraz takie ataki kataru  (bo później okazało się, że były to zatoki) już są o wiele rzadziej i trwają max 2 dni. 

Odnośnik do komentarza
Gość zakatarzona

Nie boli mnie głowa ani nos więc nie sądzę aby to było zapalenie zatok. 

ka-wa wydzielina jest zielona i bardzo gęsta, zatyka nos, dodatkowo mam kaszel mokry, flegma też zielona. Ponoć to typowo bakteryjne objawy 

A tak w ogóle to dziękuję za rady. 

Odnośnik do komentarza

Z takim katarem jest ciężko walczyć. Dlatego też bardzo często sięgamy po różnego typu specyfiki. Myślę, że może jakieś domowe sposoby by Ci pomogły. W końcu w internecie można znaleźć wszystko. Ja w taki właśnie sposób dowiedziałam się, że na kaszel bardzo dobry jest domowy syrop z marchwi. A znalazłam tę info tutaj https://swiat-rodzicow.pl/domowy-syrop-na-kaszel-z-marchwi Także czasami warto jest dłużej czegoś konkretnego poszukać

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...