Skocz do zawartości
Forum

Silny chwilowy ból. Pomocy


Gość Łukasz 89

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz 89

Witam.

Mam pewien nie mały problem. Dostaję momentalnego silnego bólu pod lewą łopatką czasem promieniuje pod lewą pachę. Ból mimo że krótki to bardzo silny. Są dni że go nie ma wcale, a są że jest co chwila.

Ból pojawia się nagle i niespodziewanie, zazwyczaj po jakimś nagłym ruchu czy to ręki, czy pleców, jak szybko wstanę, jak normalnie idę, czasami przy zakasłaniu lub kichnieciu. Jest tak że mogę " kręcić" lewą łopatką na każdą stronę i nic, a czasami wykonam delikatny ruch i przychodzi nagły ból. Pojawia się on też czasami po odbiciu z przełyku.

Nie miałem raczej żadnego urazu mechanicznego, w pracy też jakoś za specjalnie nie dźwigam.

Leki przeciwbólowe nawet te silne nic nie dają, wie ktoś co to może być? Lekarz dopiero za tydzień

Odnośnik do komentarza

No siema,

po tym co piszesz, a zwłaszcza po tym:

53 minuty temu, Gość Łukasz 89 napisał:

Pojawia się on też czasami po odbiciu z przełyku.

 

53 minuty temu, Gość Łukasz 89 napisał:

[...] czasami przy zakasłaniu lub kichnieciu.

można podejrzewać problemy z przełykiem i żołądkiem. Ludzie z nadżerką przełyku mają takie objawy, jak Ty.

Nie ładuj w siebie teraz NLPZetów (przeciwbólowców), bo one tylko pogarszają sprawę - te "leki" wypalają dziury w śluzówce żołądka (są podstawową przyczyną wrzodów żołądka), powodują epizody refluksowe i przez to walą po przełyku kwasem. Nie działają u Ciebie, bo masz rozjechany żołądek i pakując w siebie przeciwbólowce tylko zaostrzasz tym stan zapalny żołądka i przełyku.

Powinieneś zrobić sobie gastroskopię żeby ustalić dokładnie w czym problem i jaka jest jego skala. Zazwyczaj przy takim promieniującym bólu do łopatki nadżerki przełyku są już duże lub bardzo duże. Z wynikami gastroskopii idź do gastrologa. 

Bye-bye

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Gość Łukasz 89 napisał:

To bym wykluczył, 2 miesiące tem miałem robioną gastroskopię, z różnych powodów. Okazało się że wszystko jest ok i moje objawy wynikały na tle nerwowym.

Jak nie podajesz wszystkich szczegółów zdrowotnych - w tym nie tylko objawów, ale i wcześniej przebytych/aktualnych schorzeń oraz badań lekarskich, to nie oczekuj, że tu na forum siedzi Wróżbita Maciej, który z góry wie wszystko.

Wątpię też żeby komuś chciało się tak zgadywać co Ci jest i sypać teraz pomysłami, które będziesz wykluczał, bo wcześniej nie napiszesz nic o swoim ogólnym zdrowiu.

Jak kogoś kłuje w tyłku, to albo go zakłuło jak każdego czasem kłuje, albo ma hemoroidy albo ma raka odbytu. Jak nie powie, nic o swoim ogólnym stanie zdrowia, przebytych lub aktualnych chorobach i badaniach lekarskich, to se można gdybać co to jest. Tak samo z tym Twoim kłuciem w łopatce.

Jeżeli masz nerwicę, to ją lecz i tyle w temacie. Pewnie znowu masz jakąś fazę nerwicową i kłuje Cię np. od serca. Napij się rumianku, zrób sobie ciepły okład jak Cię zaboli i czekaj na wizytę u lekarza.

Besos

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...