Skocz do zawartości
Forum

Dziwna narośl na zębie


Gość Hubert

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry! Mam 11 lat i dzisiaj na moim zębie pojawiła się dziwna narośl. (zdjęcie tu:pnFxQMoCj ). To boli. Próbowałem to wcisnąć, ale nie zniknęło. Dodam, że niedawno zdjęto mi aparat ortodontyczny.  Obecnie stosuję smoczek na rozciaganie i wysuwane szczęki. Proszę o pomoc. Boję się 

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, Gość Konrad napisał:

Ludzie, pomóżcie mu

Ile w tym dramaturgii! XD Ehh, czasami zazdroszczę innym, bo mnie nie ma kto tak uspokajać jak ja to robię na tym forum... Heh.

 

Siemka Hubert,

zdjęcie nie jest wyraźne, zakładam więc, że chodzi Ci o to coś za trzonowymi (ostatnimi) zębami? 

Nie dotykaj tego palcami, bo są brudne i tylko pakujesz zarazki do ust. I nie wciskaj tego bąbla, bo to też nic nie da i tylko pogorszysz sprawę - będzie bardziej bolało.

Bąbel to efekt stanu zapalnego dziąsła, od tego się nie umiera ale trzeba to wyleczyć. Możliwe, że zrobiła Ci się jakaś infekcja w następstwie podrażnienia dziąsła podczas zdejmowania aparatu ortodontycznego. 

Pokaż ten bąbel rodzicom i niech Cię umówią na wizytę do dentysty. A do tego czasu płucz usta płukanką albo herbatką z rumianku/szałwii. 

Luz, będziesz żył. Nie przejmuj się ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...