Skocz do zawartości
Forum

Czy to są objawy guza mózgu?


Gość Jeremi

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa lata temu zostałem dość mocno pobity, zarobiłem też parę kopniakow w głowę. Od około trzech miesięcy obserwuje u siebie dziwne objawy: codziennie boli mnie głowa, ból często nie chce przejść a mam takie uczucie jakby mi ktoś młotem walił po głowie. Mam często nudności, nie wymiotuje, ale tak mnie ciągnie na wymioty, wtedy odpadam totalnie, bo chodzenie tylko wzmaga te nudności. Czasami mam tak, że idę i nagle biorą mnie zawroty, ale to na tyle silne, że zaliczyłem parę razy glebę. Wtedy tracę kontrolę nad ciałem, po prostu lecę na pysk. I ostatnie: od paru dni mam non stop rozszerzone źrenice. Nawet jak święci słońce czy jest załączone swiatlo: źrenice nie reagują, nie zmniejszają się. Czy takie objawy mogą świadczyć o guzie mózgu? Boję się tego bardzo, sam nie wiem, co mam myśleć

Odnośnik do komentarza

Z pewnych przyczyn nie  chce iść do lekarza, bo boję się, że wyda się coś, czego wolałbym uniknąć, więc chciałbym poczekać. Ale mogę sobie na to pozwolić? Oczywiscie wiem, ze nikt mi diagnozy nie postawi, ale czy powinienem sie niepokoic i mimo niecheci isc czy moge poczekac jeszcze, a jak za np trzy miesiace nic sie nie zmieni, to wtedy isc? Jak napisałem, boje się, zeby to nie byl guz mozgu, bo wtedy lepiej wiedziec wcześniej , ale tez nie wiem, czy sie niepotrzebnie nie nakrecam. Tylko czy to noga być objawy guza czy raczej z guzem nie na to nic wspólnego 

Odnośnik do komentarza

Hej,

lepiej jednak wybierz się z tym do lekarza.

Lekarz objęty jest tajemnicą lekarską, no i nie musisz mu mówić wszystkiego w sprawie tego pobicia. Powiedz, że ktoś Cię tam napadł na ulicy, że nieznani sprawcy i tyle.

Sprawy neurologiczne trzeba szybko diagnozować i leczyć. Bez badań nie można ustalić dokładnie co Ci jest, a Twoje objawy są na tyle poważne, że nie należy zwlekać z wizytą u lekarza, bo może być tylko gorzej. 

Możliwe, że masz problemy z błędnikiem (zawroty, nudności, utraty równowagi), ale nie wiemy, co jest źródłem tych zaburzeń - sam błędnik, czy coś innego np. proces zapalny lub nowotworowy toczący się w mózgu, który przy okazji wpływa na ten błędnik.

Jak zgłosisz się na pogotowie i powiesz, że masz nagłe objawy, to przewiozą Cię karetką do szpitala i zrobią Ci tomografię komputerową mózgu, a wtedy będziesz miał jasność, co Ci dolega.

Tu chodzi o Twoje zdrowie i życie, więc nie ryzykuj i nie czekaj dłużej. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...