Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
agati77

Refluks i IBS-wasze objawy

Rekomendowane odpowiedzi

Do forumowiczow z refluksem i innymi problemami gastrycznymi:  jakie sa wasze objawy I jak sobie z nimi radzicie?Ja z refluksem zmagam sie od 20 lat i wszystkie leki dzialaja "na chwile".Nie mam typowych objawow typu zgaga,czy pieczenie przelyku.Nigdy tez nie mialam helicobacter.Natomiast czesto jest mi niedobrze,ciagle bekam,czuje ucisk w klatce piersiowej ,po jedzeniu robi mi sie goraco I skacze mi puls.Poza tym jestem ciagle zmeczona,mam sucho w ustach,boli mnie glowa I czuje "cos" w gardle.Poza refluksem mam zdiagnozowane jelito drazliwe (na podstawie wykluczenia innych schorzen za pomoca kolonoskopi,USG I TK).Moje jelita zyja wlasnym zyciem-bulgoty,przelewania ,gazy to moja codziennosc.Bole pojawiaja sie w roznych miejscach,najczesciej w nadbrzuszu.Ostatnio musislam brac antybiotyki I moje dolegliwosci sie nasilily.Biore lansoprazol oraz probiotyki,ale nie bardzo pomagaja.Czy jest jeszcze ktos kto ma jednoczesnie refluks I IBS? Napiszczie prosze jak sobie radzicie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ToLa

Cześć,u  mnie refluks objawia sie glownie kwaśnym odbijaniem, bolami żoladka i plecow,oraz uciskiem w klatce piersiowej.Czesto mam zgage,najczesciej w nocy.Pomaga czeste picie wody małymi łyczkami i herbatek ziolowych.Leki typu Controloc czy IPP tez nie za bardzo mi pomagaja.Jak mam objawy to stosuje restrykcyjna diete I po jakims czasie jest lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy szybsze bicie serca moze byc od refluksu?Ja tak mam,ze kiedy cos zjem to skacze mi tetno.To samo po wysilku.Wejde po schodach I puls mam ponad 100,a normalnie mam ok 60.Serce badalam I mam zdrowe.Do tego ciagle kreci mi sie w glowie.Czuje sie jakbym byla wciaz na kacu mimo,ze alkohol calkowicie odstawilam.No I ten kwas w ustach..masakra.Dziwne jest to ze nigdy nie mam zgagi,a z tego co czytam to jeden z glownych objawow refluksu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ToLa

Tem miewam czasem uczucie ucisku w klatce piersiowej I kolatanie serca.Lekarz powiedzial,ze to od refluksu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...