Skocz do zawartości
Forum

Kolonoskopia


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Gość Kasia napisał:

Witam

Proszę o interpretację wyniku kolonoskopii.

W odbytnicy tuż za linią zwieraczy niewielkie ogniska białawo przebarwionej śluzówki. Pobrano hist-pat. 

Czy to może być coś złego?

Hej!

Dlaczego miałaś kolonoskopię - jakie miałaś objawy? Co powiedział chirurg robiący badanie?

Masz jakieś problemy ze stolcem - krew/białe pasma/śluz, w kupie? Miałaś kiedyś hemoroidy?

Pytam, bo wtedy łatwiej orzec co to jest na tym opisie.

Ale myślę, że nie ma powodów do niepokoju. To pewnie będzie stan zapalny śluzówki w odbytnicy. 

Na takim badaniu typu gastro czy kolonoskopia, to nawet przy zwykłej pierdole pobierają histpata, bo to teraz standard w badaniu. Nie stresuj się tym tak.

Edytowane przez PannaNerwica
Odnośnik do komentarza

Mam zaparcia od kilku lat.

Przy wyproznianiu pękają mi hemoroidy więc czasem pojawia się krew. Chirurg robiący badanie własciwie nic nie powiedział, tyle że na wypisie w rozpoznaniu wpisane jest podejrzenie procesu rozrostowego jelita grubego-niepotwierdzone. Trochę się tym wystraszyłam

Odnośnik do komentarza

Mam zaparcia od kilku lat.

Przy zespole jelita drażliwego zaparcia są u mnie normalne. 2 lata temu miałam wycinany polip ale w hist pacie nic takiego nie wyszło, teraz się przestraszyłam tylko tym rozpoznaniem na wypisie i nic więcej.

Dzięki za odpowiedź  

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...