Skocz do zawartości
Forum

Seks a pierwszy trymestr


Gość Juliaa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, jestem obecnie w 10 tygodniu ciąży. Przebiega ona prawidłowo- nie mam bóli podbrzusza oraz plamień. Z mężem obawiamy się zbliżeń, gdyż w głowie mamy rozwijające się dziecko. Czy nic nie stoi na przeszkodzie?

Odnośnik do komentarza

"Jeśli nie występują przeciwwskazania natury medycznej można bezpiecznie uprawiać seks we wszystkich trymestrach ciąży."

Wklejam część artykułu i odnoszę się do źródła żeby nikt mi niczego nie zarzucił.

 

Seks w ciąży – I, II czy III trymestr?

Jeśli nie występują przeciwwskazania natury medycznej można bezpiecznie uprawiać seks we wszystkich trymestrach ciąży.

Pierwszy trymestr (do 13. tygodnia ciąży) Zmiany hormonalne na początku ciąży i zmiany kształtu ciała (przede wszystkim powiększające się i bardziej wrażliwe na dotyk piersi) mogą sprawić, że kobieta czuje się bardziej seksowna i ma większą ochotę na miłość. Jednak te same wahania hormonalne mogą powodować nudności, wymioty, zmęczenie, senność i brak ochoty na seks.

Drugi trymestr (tygodnie 14.–27.) To najprzyjemniejszy czas w ciąży, gdy minęły wczesne objawy a nie są jeszcze dokuczliwe dolegliwości końcowych tygodni ciąży. Brzuch rośnie, ale wciąż jest na tyle mały, żeby móc wygodnie się kochać. W tym czasie też jest największe libido – często większe niż przed ciążą! Natomiast zwiększone ukrwienie narządów płciowych powoduje, że orgazmy mogą być intensywniejsze – co czasem niepokoi gdyż może prowadzić do skurczów macicy. Jeżeli ustępują one w ciągu 1-2 godzin od stosunku nie wymagają konsultacji lekarskiej.

Trzeci trymestr (tygodnie 28.–40.) Pod koniec ciąży zainteresowanie seksem maleje. W miarę jak brzuch się powiększa, większość pozycji seksualnych może być niewygodna. Pojawiają się dolegliwości gastryczne, zaparcia, parcie na mocz, bóle kręgosłupa. Obrzęki nóg, przyrost masy ciała i zmiana sylwetki mogą utrudniać aktywność seksualną. Pod koniec ciąży penetracja seksualna i orgazm mogą wywołać skurcze Braxtona-Hicksa - łagodne skurcze występujące u większości kobiety pod koniec ciąży, które czasami po współżyciu mogą zamieniać się w długie, nieprzyjemne twardnienie brzucha.

Źródło:enel.pl

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...