Skocz do zawartości
Forum

Łysienie - rodzaje


Gość Kacper G.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kacper G.

Witam, mam takie pytanie, będzie ono trochęogólne, ale nie potrafię znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.

Chcialbym rozróżnić łysienie androgenowe, a łysienie spowodowane przez choroby tarczycy np niedoczynność lub hashimoto.

Czy prawdą jest , że łysienie androgenowe rozpoczyna się od tworzenia zakoli, natomiast w łysieniu spowodowanym tarczycą, włosy wypadają jakby to ująć z całej głowy tworząc prześwity na całej długości ?

 

Będę wdzięczny za odpowiedź, ponieważ z kilku źródeł wynika, że jest to prawda, chociaż nie ma pewności, będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, owatsica napisał:

Częstą przyczyną jest uwarunkowanie genetyczne, powodujące łysienie androgenowe. 

Tsk to jest taka podstawa. Pozniej wiadomo ze wiek wpływa na to. Ale nie jest to konieczne dla kazdego mezczyzny o ile wykluczy sie czynnik genetyczny.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Większość przypadków łysienia u facetów to łysienie androgenowe, czyli związane z nadwrażliwością mieszków włosowych na reaktywną formę testosteronu. Tutaj szampony, zioła i inne bajery nie pomogą. Z metod działających są tabletki na receptę zawierające finasteryd ( propecia, nezyr) obniżają one poziom reaktywnego testosteronu. Dobrze działa też loxon 5%, ale on jedynie poprawia ukrwienie nie likwidując przyczyny pierwotnej. Najbardziej naturalnym sposobem jest ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym. Przetestowałem ww metody i wszystkie działają, jednak teraz jadę na samym osoczu, bo to najbardziej naturalna opcja. Przy łysieniu androgenowym nie ma sensu iść na zioła i szampony. Strata cennego czasu, bo procesu nie da się odwrócić, a jedynie spowolnić/ zatrzymać, więc każdy dzień się liczy.

Dla wzmocnienia włosów polecana jest seria kosmetyków Delpos: https://delpos.pl/ Polecane są przez wielu dermatologów. 

Odnośnik do komentarza

Najważniejsze jest to, żeby poznać przyczynę wypadania włosów, dopiero wtedy można się zastanowić, co robić dalej. Jeżeli chodzi o zabiegi medycyny estetycznej to warto wziąć pod uwagę Artas iX , można się mu poddać w Elite w Warszawie. Ponoć ta metoda transplantacji włosów jest bardzo precyzyjna i daje dobre efekty, warto w każdy razie poczytać na ten temat.

Odnośnik do komentarza

A ja z innej beczki: czy kobiety tez mogą łysiec?nie chodzi mi o wypadanie włosów,tylko takie łyse placki.Moja babcia ma takie,ale ona jest juz starsza ,po 80.Zauważylam,ze u mojej mamy rowniez pojawiły sie ostatntnio takie widoczne "ścieżki" na głowie.Boje sie ze mnie tez to spotka...Czy to genetyczne?I czy mozna temu jakos zaradzic?

Odnośnik do komentarza

Różne choroby mogą doprowadzić do łysienia. Trudno z tym walczyć, ale można działać w inny sposób. Można znaleźć peruki wyglądające naturalnie. Zajrzyjcie na stronę https://perukikrakow.pl/naturalne-peruki/ . Mają spory wybór, a peruki nie wyglądają sztucznie. Można je stylizować, lokować czy prostować, jak normalne włosy. Trzeba tylko pamiętać o pielęgnacji.

Odnośnik do komentarza

ŁYSIENIE PLACKOWATE

 

Cierpisz na łysienie plackowate Zgłoś się do nas na darmowe konsultacje w Katowicach z możliwością zakwalifikowania do badania klinicznego!

 

jesteś w wieku od 18 do 65 roku życia

stwierdzono u Ciebie łysienie plackowate co najmniej 6 miesięcy temu z 50 % utratą włosów

 

Formularz kontaktowy: https://researchsolutions.pl/kontakt/formularz-zgloszeniowy/

 

Korzyści:

 

 

nieodpłatna profesjonalna opieka dermatologa;

 

bezpłatny dostęp do nowoczesnego leczenia;

 

wyleczenie, bądź złagodzenie objawów choroby;

 

Uczestnik regularnie pojawia się na wizytach oraz wykonuje badania laboratoryjne związane z ogólnym stanem zdrowia i badanym lekiem, a także dostaje bezpłatnie leki na schorzenie z którym się zmaga. Pacjent ma szansę, jako jeden z pierwszych, skorzystać z najnowocześniejszych metod leczenia. Jednocześnie w ten sposób zupełnie za darmo zyskuje szansę na całkowite wyleczenie swojej choroby pod okiem najlepszych specjalistów i korzystając z najnowocześniejszych technologii. Nasi specjaliści są w stałym kontakcie ze swoimi podopiecznymi.

 

Formularz kontaktowy: https://researchsolutions.pl/kontakt/formularz-zgloszeniowy/

 

TEL:    784 645 050

          600 937 136

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 26.04.2021 o 12:36, Gość Ania napisał:

A ja z innej beczki: czy kobiety tez mogą łysiec?nie chodzi mi o wypadanie włosów,tylko takie łyse placki.Moja babcia ma takie,ale ona jest juz starsza ,po 80.Zauważylam,ze u mojej mamy rowniez pojawiły sie ostatntnio takie widoczne "ścieżki" na głowie.Boje sie ze mnie tez to spotka...Czy to genetyczne?I czy mozna temu jakos zaradzic?

ŁYSIENIE PLACKOWATE   - 

Zapraszamy do kontaktu - Odpowiemy na wszelakie wątpliwości, oraz gwarantujemy możliwość  zakwalifikowania się do bezpłatnego badania. tel: 784

 

➡ jesteś w wieku od 18 do 65 roku życia
➡stwierdzono u Ciebie łysienie plackowate co najmniej 6 miesięcy temu z 50 % utratą włosów

Formularz kontaktowy: https://researchsolutions.pl/kontakt/formularz-zgloszeniowy/

Korzyści:


nieodpłatna profesjonalna opieka dermatologa;

bezpłatny dostęp do nowoczesnego leczenia;

wyleczenie, bądź złagodzenie objawów choroby;

Uczestnik regularnie pojawia się na wizytach oraz wykonuje badania laboratoryjne związane z ogólnym stanem zdrowia i badanym lekiem, a także dostaje bezpłatnie leki na schorzenie z którym się zmaga. Pacjent ma szansę, jako jeden z pierwszych, skorzystać z najnowocześniejszych metod leczenia. Jednocześnie w ten sposób zupełnie za darmo zyskuje szansę na całkowite wyleczenie swojej choroby pod okiem najlepszych specjalistów i korzystając z najnowocześniejszych technologii. Nasi specjaliści są w stałym kontakcie ze swoimi podopiecznymi.

Formularz kontaktowy: https://researchsolutions.pl/kontakt/formularz-zgloszeniowy/

TEL:    784 645 050 
          600 937 136 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...