Skocz do zawartości
Forum

Co zrobić, jeśli mój tata pije?


Gość j...o

Rekomendowane odpowiedzi

Co zrobić jeżeli mój tata pije? Mieszkam z mamą, tatą, siostrą oraz dziadkiem. Mój tata pije prawie zawsze jeżeli nie idzie do pracy. Jeżeli już się bardzo napije potrafi wyzywać i czepiać się o dosłownie wszystko, ale nigdy nikomu nie zrobił fizycznej krzywdy. Moja mama gdy o tym mowie mówi: przestań, cicho bądź, nie przesadzaj. Tak jest zawsze. Moja starsza siostra ma totalnie gdzieś czy on pije czy nie. Mój dziadek mówi mu aby nie pił ale on i tak robi swoje. Boje się, boje się że mój dziadek umrze, ma 88 lat i jest z nim coraz gorzej, myśle że w tedy tata zacznie jeszcze bardziej pić. A ja już całkiem nie będę mieć siły, chociaż już mam jej mało.

Odnośnik do komentarza
Gość Loraine

Cześć, napisz ile masz lat. Wiesz, twój tata nie widzi w tym problemu. Twoja mama raczej też nie skoro mówi żebyś przestał i nie przesadzał. Jedyna osoba to dziadek który widzi w tym problem i jakoś próbuje dotrzeć do twojego taty. Natomiast tak naprawdę nic nie możecie zrobić, bo twój tata nie widzi w piciu i w swoim zachowaniu (wyzywaniu). Nie zmusicie go, na siłę nie zaprowadzicie na odwyk.Twoja mama też nie pomaga swoim zachowaniem. Ty się powinieneś skupić na sobie nie na ojcu. Jak sie wydziera, to wychodź z domu np. na spacer. Nie zminisz go ani ty ani nikt w rodzinie. To zalezy tylko i wyłącznie od twoejgo taty. Ty się zajmuj sobą i myśl o sobie. Pzdr.

Odnośnik do komentarza

Namów mamę na to, by zapisała Was do klubu rodzin alkoholików. W każdej większej miejscowości jest taki klub. Ma różne nazwy, ale chodzą tam na spotkania rodzin alkoholików. Dostają wsparcie, pomoc psychologa, uczą jak się zachowywać wobec siebie nawzajem i wobec pijanego domownika. Taty nie zmienisz, on jest dorosły i sam zdecydował aby pić. Nikt go nie jest w stanie namówić na niepicie. Jedyne co możecie zrobić to zadbać o siebie, o swoje zdrowie (także psychiczne) i samopoczucie. Jednak sami możecie nie wiedzieć jak to zrobić i dlatego stworzono takie kluby.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...