Skocz do zawartości
Forum

Ból przy poruszaniu ręką przy zmianach zwyrodnieniowych w kręgosłupie


majka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!Proszę o odpowiedź, czy bez operacji się nie obejdzie? Wizytę u neurochirurga mam dopiero w styczniu 2012 r. Mam poważne problemy z prawą ręką.Nie mogę nią ruszyć w tył ani w górę.Towarzyszy temu ogromny ból. Poza tym mogę podnieść prawą rękę tylko do pewnej wysokości i koniec. Mam problem z ubraniem się a jeszcze większy z rozebraniem się. Przytoczę w tym miejscu wynik badania MRI . Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej.Wysokość trzonów szyjnych prawidłowa.Ostreofity na przednich krawędziach trzonów C5-C6 i tylnych krawędziach trzonów C5, C6,C7- na poziomie C5-C6 zwężające otwory międzykręgowe szczególnie po stronie prawej. Zmiany zwyrodnieniowe typu Mdie 2 na poziomie C5-C6.Zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych C5-C6, C6-C7.Zwężenie przedniej rezerwy płynowej kanału kręgowego na poziomie C5-C6 i w mniejszym stopniu C6-C7.Na poziomie C3-C4 i C4-C5 nieduże centralne przepukliny modelujące worek oponowy.Na poziomie C5-C6 szerokopodstawna centralno-boczna obustronna przepuklina do zachyłków uciskająca worek oponowy i korzenie nerwowe z przewagą po stronie prawej.Na poziomie C6-C7 obustronna przepuklina do zachyłków bez ucisku . Rdzeń szyjny bez zmian patologicznych.I to wszystko. Proszę o opinię i pozdrawiam. z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza

i t o nie jedną. Praktycznie cały czas się rehabilituję.Byłam też w sanatorium ale wtedy nie miałam jeszcze rezonansu szyjnego. Leczono mnie na zapalenie nadłykcia bocznej kości ramiennej.Był teraz jeszcze rezonans barku i okazało się że jest jeszcze zapalenie ścięgien.Po tym właśnie miałam blokady i nic nie pomogło.Wreszcie ostatni rezonans szyjnego chyba zmienił cały obraz mojej choroby. Teraz czekam na opinię neurochirurga aż do stycznia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...