Skocz do zawartości
Forum

Gość o...3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam 18 lat.Od Poniedziałku 9 Marca 2020 zażywam tabletki antykoncpecyjne.Cykle mam reguralne i trwają one 28 dni.Przez ten czas do dzisiaj 13 Marca parę razy partner taz włożył se mnie swojego członka i wyjął.ByłCzłonek był suchy i nic z niego się nie wydzieliło.Wszystko trwało maksymalnie 5 sekund.Miałam do 11 Marca dni niepłodne,a od wczoraj 12 mam płodne.Owulację mam za 3 dni.Czy jest jakieś ryzyko ciąży?Kochamy się z partnerem dużo i jego plemniki pewnie są osłabione.Paliłem wcześniej przez 3 lata i może to też ma jakiś wpływ na płodność.

Odnośnik do komentarza
Gość Gość o...3
55 minut temu, laurette napisał:

Przyjmując tabletki nie masz owulacji ani dni płodnych. Czy zaczęłaś brać tabletki 1 dnia okresu?

Tabletki zaczęłam brać 2 dni po okresie.Są to tabletki Dionelle.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, laurette napisał:

Czy lekarz nie powiedział kiedy masz zacząć brać tabletki?

Zatem jest ryzyko ciąży.

Powiedział,że mogę uprawiać stosunek po 2 tygodniach od przyjęcia pierwszej,ale jeśli przyjęłam tabletkę w dowolnym momencie cyklu,to działa ona po 7 dniach od pierwszej dawki

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Gość o...3 napisał:

Powiedział,że mogę uprawiać stosunek po 2 tygodniach od przyjęcia pierwszej,ale jeśli przyjęłam tabletkę w dowolnym momencie cyklu,to działa ona po 7 dniach od pierwszej dawki

Byłabyś zabezpieczona gdybyś wzięła tabletkę 1 dnia okresu. W twojej sytuacji powinnaś dodatkowe zabezpieczenie stosować przez 7 dni. Zatem było ryzyko.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, laurette napisał:

Byłabyś zabezpieczona gdybyś wzięła tabletkę 1 dnia okresu. W twojej sytuacji powinnaś dodatkowe zabezpieczenie stosować przez 7 dni. Zatem było ryzyko.

Dzisiaj mija 7 dzień.Nawet jakby doszło do zapłodnienia w Środę,bo trwa ono dwa dni,to kolejne 5-6 trwa zagnieżdżenie,a moje tabletki blokują owulację i działają na ściankę endomemtrium,tak,żeby zarodek nie mógł się zagnieździć.Myśli Pani,że nawet jakby coś się wtedy stało,to może dojść do zapłodnienia,jak tabletki działają?

Odnośnik do komentarza

Owszem zgadza się, tak działają tabletki. Chce ci tylko uświadomić że abyś była od początku chroniona powinnaś wziąć 1 tabletkę 1 dnia okresu. Ty tak nie zrobiłaś. Stąd moja opinia. Poza tym pamiętaj, nawet przy tabletkach zdarzają się takie sytuacje że wystąpi ciąża.. jest to małe ryzyko wręcz minimalne ale jest. Bo nic nie zabezpiecza w 100% poza abstynencja.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, laurette napisał:

Owszem zgadza się, tak działają tabletki. Chce ci tylko uświadomić że abyś była od początku chroniona powinnaś wziąć 1 tabletkę 1 dnia okresu. Ty tak nie zrobiłaś. Stąd moja opinia. Poza tym pamiętaj, nawet przy tabletkach zdarzają się takie sytuacje że wystąpi ciąża.. jest to małe ryzyko wręcz minimalne ale jest. Bo nic nie zabezpiecza w 100% poza abstynencja.

Czyli według Pani nic się nie stanie?

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, laurette napisał:

Odpowiadając na twoje pytanie początkowe to tak jak już pisałam. Uważam że ryzyko jest. 

Nawet jakby do zapłodnienia doszło,to dzisiaj wzięłam 7 pigułkę,więc chyba nic się stanie,bo od dzisiaj powinny działać w 100%.Dodam,że moje są dwuskładnikowe jednofazowe.Co Pani sądzi?

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Gość o...3 napisał:

Nawet jakby do zapłodnienia doszło,to dzisiaj wzięłam 7 pigułkę,więc chyba nic się stanie,bo od dzisiaj powinny działać w 100%.

Ty biorąc tabletki masz obowiązek mimo tego zwracać uwagę czy ich skuteczność nie miała prawa nie zadziałać. A tutaj w tym wypadku mogło tak być. Wówczas należy zrobić test aby wykluczyć ciążę a dopiero następnie przy negatywnym wyniku kontynuować tabletki.

To twój obowiązek. Zawsze coś może się zmienić np przez brak regularnych przyjeć tabletek. O tym ci pisze w moich wypowiedziach. Byłoby bardzo źle gdybyś zaszła w ciążę i kontynuowała branie tabletek. Nie możesz do tego dopuścić.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, laurette napisał:

Ty biorąc tabletki masz obowiązek mimo tego zwracać uwagę czy ich skuteczność nie miała prawa nie zadziałać. A tutaj w tym wypadku mogło tak być. Wówczas należy zrobić test aby wykluczyć ciążę a dopiero następnie przy negatywnym wyniku kontynuować tabletki.

To twój obowiązek. Zawsze coś może się zmienić np przez brak regularnych przyjeć tabletek. O tym ci pisze w moich wypowiedziach. Byłoby bardzo źle gdybyś zaszła w ciążę i kontynuowała branie tabletek. Nie możesz do tego dopuścić.

Mam nadzieję,że tabletki zaczęły działać,bo jutro mam termin planowanej owulacji,a objawy jej zazwyczaj czułam dzień przed,a teraz nie czuję nic,więc może owulacja została zahamowana przez tabletki.

Odnośnik do komentarza

Ale uparta jesteś w tym swoim pisaniu. Za krótko przyjmujesz antykoncepcję. Organizm przyzwyczaja się do nawet 3 opakowań. Ty jesteś ledwo co przy 1 a w dodatku nie wzięłaś go prawidłowo.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...