Skocz do zawartości
Forum

Jaka praca dla osoby z Zespołem Aspergera?


Gość grażynka27

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grażynka27

Jestem po studiach- ukończyłam filozofię. Mam zespół Aspergera, przez co mam problemy z kontaktem z innymi ludźmi, nie potrafię rozmawiać w grupie, wyłączam się często, gdy ktos do mnie mówi, jestem niezgrabna ruchowo i bardzo powolna. Zwolniono mnie z dwóch prac- pierwsza to w charakterze pakowacza ciastek, bo byłam zbyt wolna, nie nadążałam, a druga praca to w sklepie na kasie- tu pojawił sie ten sam problem, byłam zbyt wolna, w dodatku ze stresu miałam problem, by klientom poprawnie wydać pieniądze (choć liczę na co dzień bardzo dobrze), no ale stres i pospiech zrobił swoje, w dodatku te moje wyłączanie się. Martwię się, ponieważ widzę, że do wielu prac się nie nadaję, a studia skończyłam z pasji, filozofia jest moją ogromna pasją. Miałam tez propozycję pracy w miejskim muzeum, która polegałaby na opowiadaniu grupom zwierdzającym o historii naszego miasta, eksponatach muzealnych itp. Ale mimo tego, ze odpowiadałaby mi praca w takim miejscu, to musiałam zrezygnować, bo nie potrafię mówić do ludzi, nawet przed klasą w czasach szkolnych nie występowałam, wtedy nie potrafię zupełnie powiedzieć słowa, a w muzeum przecież wiadomo- ludzie są. Moja przypadłosć nie jest żadnym uposledzeniem, ale mimo to, jest okropnie kłopotliwa, bo w grupie lub podczas rozmów z innymi nie wiem, co mam mówić i w ogóle mam wtedy pustkę w głowie, zdania nie potrafię sformułować. Starałam się o pracę biurową, byłam na 10 rozmowah, wiem, ze fatalnie wypadłam, bo rozmawiać nie potrafię, w dodatku mówie bardzo dziwnie- wg innych, mam dziwny głos, ale ja tego nie słyszę. Oczywiście, do biur mnie nikt nie zatrudnił, kiepsko wypadłam, zacinałam sie na rozmowie, nie potrafiłam budować zdań. Poradźcie coś, proszę.

Odnośnik do komentarza
Gość Loraine

Może archiwizacja lub praca w bibliotece, obecnie archiwizacja polega w wiekszości na umieszczeniu i zapisywaniu wszystkiego na komputerze, a część na bezpośrednim archiwizowaniu. W większyc bibliotekach też raczej już ksiązki są skatalogowane w komputerze, wypożyczanie nie jest trudne czy rejestrowanie nowych czytelników. Jesteś po filozofii i w jednym i drugim zawodzie nie musiałabyś szczególnie dużo mówić, opowiadać. Jedynie w bibliotece doradzić czasami co do ksiązki. Co do archiwizacji to pewnie potrzeba dodatkowych kursów ale i tak mogłabyś spróbować. Archiwizacja to bardzo spokojna praca, potrzeba przy niej skupienia i dokładności. Pzdr.

Odnośnik do komentarza

Pewnych ograniczeń nie przeskoczysz. Dlatego musisz się z tym pogodzić i nie obwiniać za to, że nie ze wszystkimi sobie radzisz . Praca z ludzmi nie jest dla ciebie, wiec musisz poszukać takiej, bez bezposredniego kontaktu z innymi osobami. Asapager nie umie współpracować w grupie, dlatego najlepiej jeśli robi coś samodzielnie.

Myślę, że dla ciebie najlepsza była by praca zdalna, np prowadzenie sklepu internetowego, redagowanie tekstów,  pisanie na zlecenie, prowadzenie stron, czy profili w mediach.

Jeśli dobrze czujesz się w sieci i mediach spolecznosciowych ,to tam szukaj dla siebie szansy.

Biblioteka ,to też dobry pomysł.  Dobrze jakbyś miała grupę niepełnosprawności to wtedy łatwiej ci będzie o zatrudnienie w placówkach państwowych, bo oni mają obowiązek zatrudniać jakiś procent osób niepelnosprawnych.

 

 

Odnośnik do komentarza

a co to asparger to inwalidztwo jest ? nie przesadzaj. Wiesz już z czym sobie radzisz słabo, to tym samym wiesz co trzeba poprawić. Źle radzisz sobie pod wpływem stresu oraz masz słabą koordynację psychomotoryczną. Więc jedna odpowiedź aby to poprawić...regularne ćwiczenia fizyczne ! obniżą Twój poziom stresu oraz poprawią manualność. Obojętnie jakie ćwiczenia ale regularnie jakkolwiek polecam serdecznie sporty walki.

 

Nie daj sobie wmówić, że coś jest z tobą nie tak. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...