Skocz do zawartości
Forum

On przez lata chodził do prostytutek


Gość gość_ja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gość_ja

Spotykam się od miesiąca z pewnym męzczyzną, poznałam go podczas spaceru z psem, mieszka niedaleko. Umawialismy się na spacery, coś między nami zaiskrzyło- czuje, ze zaczęłam go kochać. Podczas dzisiejszego spotkania on wyjawił mi pewną sprawę. Od 10 lat korzystał z usług prostytutek. Wszystko zaczęło się, kiedy zdradziła i odeszła od niego jego żona do innego. Mówi, ze sie załamał, że kilka lat zajeło mu odkochanie się, ale nie był w stanie stworzyć związku i pokochac kogoś innego, choć miał powodzenie i chętne kobiety m.in. w pracy, ale nie podejmował znajomości, a chodził do prostytutek, ponieważ brakowało mu seksu przez ten czas. Mówi, ze teraz już nie chodzi, odkąd mnie poznał, ze zaczyna coś do mnie czuć, że chciałby zmienić swoje życie, znów zaufać i stworzyć związek. Rozumiem go, choć sama miałam tylko jednego partnera seksualnego w życiu, a odkąd się z nim rozstałam radzę sobie z seksualnością masturbacją, no ale on jest mężczyzną, mężczyźni musza mieć kobietę, by się rozładować. Jeszcze nie doszło do pocałunku lub seksu między nami, bo mam pewne opory. Rozumiem go i nie rozliczam z przeszłości, ale boję się pocałować go, by nie złapać np. jaiegoś HPV. On twierdzi, ze jest zdrowy, no ale nie badał się, a wiadomo, że nawet panie w zadbanym domu publicznym mogą na coś chorować. Jak mu delikatnie zasugerować badania? I jakie to miałby być badania? Troche mi głupio, bo chciał mnie pocałować, ja jego także, ale coś mnie wzbrania przed tym, bo odczuwam strach, ze mógł przez te 10 lat coś jednak złapać. Jak rozmawiać z nim dyskretnie? Dodam, ze mi na nim zależy, pragnęłabym założyć rodzine w przyszłości, gdyż mam już 36 lat. Jest to dobry męzczyzna, wykształcony, kulturalny, wrażliwy, no ale wiadomo- były te kobiety w jego życiu.

Odnośnik do komentarza

Ważne, że Ci powiedział, z dwojga złego prostytytka była lepszym rozwiązaniem niż seks kamerki, bo wtedy nie za bardzo by się nadawał na kochanka. 

Co do badań, to warto zrobić, bez względu na to z kim sypiał, bo choroby przenoszone drogą płciową nie mają konkretnego nosiciela. 

Najlepszym rozwiązaniem było by zaproponowanie badań wspólnie, czyli ostrożności nigdy nie za wiele, zróbmy sobie badania na hiv i hpv. 

To takie najważniejsze badania, które powinien robić każdy w podobnej sytuacji jak Twoja, nie mam tu na myśli prostytutek, bo od nich to jest raczej najmniej prawdopodobne. 

 

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość gość_ja

Ja robiłam na hiv i hpv kilka lat temu, po rozstaniu z partnerem, którego podejrzewałam o zdradę, więc mam aktualne te badania, ponieważ nie miałam nikogo od tamtej pory. Jestem bardzo ostrożna w tych kwestiach, bo znam kilka przypadków, że koleżanki w młodości się pozarażały- jedna nawet kiłą.

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, ka-wa napisał:

Najlepszym rozwiązaniem było by zaproponowanie badań wspólnie, czyli ostrożności nigdy nie za wiele, zróbmy sobie badania na hiv i hpv. 

Dokładnie, powiedz mu, że Ci na nim zależy, ale ponieważ każde z Was ma za sobą jakąś przeszłość, to zależałoby Ci na wykonaniu badań na choroby przenoszone drogą płciową. Zapewnij go, że Ty także je wykonasz. 

Tak będzie sprawiedliwie, żeby nie poczuł się gorszy i na wstępie bez Twojego zaufania. Ty nie musisz mu wierzyć, że on jest zdrowy, a on Tobie, że miałaś tylko jednego partnera. 

Choroby przenoszone drogą płciową, to nie tylko HIV, HPV i kiła. To także rzeżączka, opryszczka, chlamydia...więcej nie kojarzę. Kiła i rzeżączka są uleczalne, opryszczka i chlamydia nie zawsze (o ile w ogóle). HIV i HPV - wiadomo - nie.

Na Twoim miejscu czym prędzej zaszczepiłabym się przeciw HPV. Wiek nie ma tutaj znaczenia, podobnie jak rozpoczęcie współżycia. Trzeba wykonać najpierw badania, czy nie jesteś nosicielką onkogennych odmian tego wirusa. Jeśli nie, to koniecznie się zaszczep. Unikniesz raka szyjki macicy.

Odnośnik do komentarza

Jak masz badania, to po prostu mu pokaż i powiedz, że chciałabyś, żeby on też zrobił dla Twojego komfortu psychicznego. 

WR jeszcze można dodać do tego badania, nie sposób się ustrzec od każdej choroby, bo nawet tymi przenoszonymi drogą płciową,można się zarazić inną drogą.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...