Skocz do zawartości
Forum

Mój kuzyn przebiera się za kobietę, nie wiem jak mu mogę pomóc ?


Gość Tutts

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkała mnie bardzo dziwna sytuacja, okazuje się że mój kuzyn ukrywa od wielu lat wstydliwy sekret. Nikt ze znajomych o tym nie wie tylko ja, on zwrócił się do mnie o pomoc w tej sprawie, nie bardzo wiem jak mam z nim rozmawiać aby go nie urazić a równocześnie mu pomóc.  Kuzyn przebiera się za kobietę, mówił że wtedy czuje się jakby był sobą, nadał sobie dziewczęce imię.  Przebrany wychodzi z domu wieczorami, powiem szczerze że jako dziewczyna wygląda świetnie, a tak do perfekcji opanował makijaż, że nie jedna dziewczyna mogłaby od  od niego się nauczyć robić makijaż. Chłopak jest naprawdę fajnym facetem, ale niestety nie czuje się sobą, ma stany depresyjne a ożywia się kiedy jest kobietą , bo tylko wtedy jest jakby był sobą. Nie bardzo wiem jak mam z nim rozmawiać, aby go nie urazić. Czy gdzieś są jakieś grupy wsparcia dla takich osób, jak postępować z kimś takim kto ma taki problem ?

Odnośnik do komentarza

Nie chce mi sie rozpiswac ale poszperajcie w wyszukiwarce i poczytajcie o plci mozgu, tozsamosci seksualnej, transwestycyzmie i transseksualizmie.

Skrotowo - transwestycyzm, to wlasnie przebieranki i moga miec forme fetyszu, lub parafili, ktora moze prowadzic do operacyjnej zmiany plci, choc nie musi i wtedy to juz bedzie transseksualizm. 

Radze tez poszukac filmow tyczacych tematu, bo w sieci jest ich pelno, zwlaszcza na serwisach erotycznych, aby sie przekonac ze ludzi z tym problemem jest sporo, ale tez po to aby nauczyc sie rozrozniac fetyszyzm od checi zmiany tozsamosci plciowej. Ogladac dokumenty edukacyjne o zawilosciach plci i seksualnosci na kanalach typu Planete+ a jest ich calkiem sporo, choc nie wszystkie super rzetelne. Zdarzaja sie dziennikarki dokumentalne ktore nie maja kompetencji do tego za co sie biora i tworza film pod zalozona z gory teze, ktora pozniej wychodzi jako pol prawda. Nie ma to jak dotrzec do suchych ustalen fachowych naukowcow seksuologow a nie z dyplomem lekarza seksuologa.

Dlatego na razie radze trzymac to w tajemnicy przed rowiesnikami, bo jak wiadomo w naszym kraju nigdy nie bylo i nie ma kompleksowej, rzetelnej edukacji seksualnej. Derick

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście wchodzą tu w grę dwie opcje . Albo kuzyn jest traswestyta, albo transekusalista. Za mało danych zeby to stwierdzić, bo nic nie piszesz, żeby nie akceptowal własnej płci. 

W piewrszym przypadku, to nic groźnego i można tak sobie funkcjonować, ale w drugim ,to już bardzo poważna sprawa. 

Nie mozesz mu pomóc, oprócz wysłuchania go,  wsparcia i akceptacji jego stylu życia.  Najlepiej namow go na wizytę u dobrego psychologa lub seksuologa.

Odnośnik do komentarza
Gość HansHans11

A więc brutalne fakty... Twój kuzyn jest transwestytą i nic na to się nie poradzi. Ciało faceta ale mózg kobiety. Mam znajomego który wcześniej robił identycznie jak Twój kuzyn i właśnie niedawno zmienił oficjalnie płeć. Zmienił imię, miał operacje i bierze hormony. Wygląda teraz jak dziewczyna (choć niezbyt utodziwa) i aktualnie... ma faceta.  Wcześniej z desperacji jego rodzice w tajemnicy opłacali dużymi pieniędzmi jedną dziewczynę aby go poderwała i z nim była i że w ten sposób jakoś mu przejdzie. Niestety nic z tego.

Musicie się pogodzić z sytuacją i ją zaakceptować.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...