Skocz do zawartości
Forum

Problemy finansowe przez ojca


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

mało tego że odeszła mi ochota na wszystko to przeraża mnie fakt że doskonale rozumie co sie ze mną dzieje a nic z tym nie robię
wychował mnie ojciec przez 13 lat nie miałam kontaktu z matką od siedemnastego roku życia pracowałam za granicą wszystkie pieniążki co zarabiałam wiernie oddawałam na stół tatusiowi aż w końcu otworzyłam swoją działalność i wszystko znowu wkładałam w nią ale i tak tatusiowi było żle ciągle słyszałam żle nie dobrze jesteś beznadziejna gdy zorientowałam się że chodziło mu tylko pieniądze było już za póżno nie miałam ani działalności ani pracy za granicą bo ją straciłam ani żadnych pieniędzy bo wsz w działalność włożyłam a tatuś chodzi z podniesioną głową ma moją działalność piękne mieszkanie a ja mieszkjam z matką w norze zero oszczedności i świat mi sie zawalił nie mam siły zacząć od nowa wypaliłam się mam dość doszło do tego że zaczęłam wyobrażać sobie własny pogrzeb i ludzi na nim rodzine znajomych i wtedy się otrząsam jestem zapłakana io mowie sama do siebie weż się w garść a nie potrafie nie mam siły przerasta mnie to wszystko

Odnośnik do komentarza

no to pięknie urządził Cię tatuś, nie ma co. Musisz być dzielna. Skoro otworzyłaś własną działalność i miałaś odwage ją prowadzić to masz tę odwagę i teraz. Tylko musisz ją znaleźć. Idź do pracy odłóż trochę kasy i otwórz znowu coś swojego tylko teraz nie finansuj tatusia. Nic mu nie dawaj dostał od ciebie aż nad to. Weź się w garść i walcz o siebie i o swoje życie. Skoro udało Ci się raz uda Ci się i drugi tylko musisz w to uwierzyć.

Odnośnik do komentarza

Aniu, nie możesz się poddawać. Zobacz jak jesteś silna i pracowita. Sytuacja nie powinna się wydarzyć, jeśli zarabiałaś swoje pieniądze, to Ty powinnaś o nich decydowac. Kiedy znajdziesz pracę, odkłądaj pieniądze dla siebie, aby zapewnić sobie przyszłość taka, jakiej pragniesz. Nie żałuj tego co było. Niech to będzie motorek napędzający dla Ciebie, aby postarac się o coś lepszego. Kiedy znajdziesz pracę, na pewno zaczniesz odkładać. Będziesz mogła zmienić mieszkanie i życ w lepszych warunkach. Nie zniechęcaj się, pokaż, że jesteś tak silna i zmotywowana, że stac Cię na więcej. Jesteś bardzo pracowita kobietą, bardzo Cię podziwiam za wytrwałość i siłę, która w sobie masz. Nie rezygnuj z tego. Udało Ci się pracować i otworzyć działalność. Nie zatrzymuj się, tylko dalej rozwijaj się w branzy jaka Cię interesuje. Wiem, że jesteś zniechęcona i ciężko zaczynać od podstaw, ale pamiętaj, że co Cię nie pokona to Cię wzmocni i za każdym razem jesteś silniejsza, więc tym razem uda się lepiej niż dotychczas. Jeśli działaność, o której piszesz jest Twoja i w tej chwili jej właścicielam stał się Twój tata, a masz doumenty potwierdzające, że powinna nalżeć się Tobie, walcz o nią na drodze prawnej. Nie pozwól odebrac sobie tego na co sama zapracowałaś. Na pewno się nie poddawaj i nie pozwól, aby ktoś wykorzystał Twoją pracę Twoim kosztem. Porozmawiaj z ojcem, że nie tak to wszystko miało wyglądać i spróbujcie znaleźć jakiś kompromis. jeśli się nie uda, pozostaje albo droga sądowa do uzyskania tego co Ci sie nalezy, albo rozpoczęcie nowego życia - co prawda od początku, ale życia, w którym będziesz niezalezna i będziesz kształtowała swoją przyszłość. Nie możesz się poddawac i rezygnowac, uda Ci się - jestem tego pewna. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...