Skocz do zawartości
Forum

Zrzucenie zbędnych kilogramów


Gość pannadepresja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pannadepresja

Cześć! Czy znacie może jakieś diety dzięki którym można schudnąć 5 kg? Mam nadzieję że dzięki temu podniesie się moje samopoczucie. Mam 16 lat i 164 wzrostu, moje zbędne kilogramy strasznie utrudniają mi życie, sama ze sobą czuje się okropnie. W tamtym roku ważyłam 47 kg, aktualnie 58 kg. Nie chcę chudnąć za szybko bo wiem że nastąpi efekt jojo. Błagam pomocy..

Odnośnik do komentarza

Droga pannodepresjo,
Nie musisz w ogóle się odchudzać, ponieważ Twoja waga jest prawidłowa i odpowiednia dla Twojego wieku. Ważysz dobrze w stosunku do Twojego wzrostu. nie odchudzaj się gdyż w tym wieku nie jest to wskazane. Jesteś w okresie gdzie organizm się rozwija i nie możesz pozwolić aby nastąpiły niedobry.
Jeśli chcesz zadbać o swój wygląd zacznij ćwiczyć lub uprawiać sport. Do wyboru masz dużo możliwości. W zależności od tego co lubisz możesz wybrać pływanie, bieganie, jazdę na rowerze, jogę, aerobik czy fitness. Każdy sport będzie dobry. Jeśli nie masz możliwości zapisania się na dodatkowe zajęcia to ćwicz godzinę dziennie. Pamiętaj aby zawsze zaczynać od rozgrzewki a kończyć na ćwiczeniach rozciągających.
Ogranicz słodycze, fast foody, chipsy i inne przekąski z duża ilością kalorii. Nie pij napoi gazowanych ani wód mineralnych smakowych, ponieważ często mają ono bardzo dużo cukru. Jedz warzywa i owoce zamiast wspomnianych niezdrowych przekąsek.
Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...