Skocz do zawartości
Forum

Podwyższony czas protrombinowy i wskaźnik Quicka


nnovikaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przed wakacjami używałam plastrów antykoncepcyjnych, po jakimś czasie ich stosowania zaczeła mnie boleć ręka na której był pryklejony. Drętwiał nadgarstek, nie mogłam do góry podnieść ręki. Według zaleceń ginekologa musiałam odstawić plastry na jakiś czas. Po odstawieniu byłam skierowana na badania krwi (krzepliwość i czas krzepliwości). Zgłosiłam się do ginekologa w zeszłym tygodniu z proźbą o jakąś inną antykoncepcje. Dostałam kolejne skierowanie na badania krwi. Jednak to było bardzo dziwne .. krzepliwość i czas mam lekko podwyższony, ale po badaniu krwi , krew wyciekała spod plastra czy to może być wina pani pielegniarki czy wyniki są złe ? już sie sama gubie w tych wynikach a wizyta z wynikiem dopiero w czwartek.

Czas kaolinowo - kefalinowy (APTT) ­ 39,9 sec
Czas protrombinowy (PT) /wskaznik Quicka, INR/ ­ 13,5 sec

prosze o opinie, czy komuś też sie to zdażyło ?

Odnośnik do komentarza

Po pół roku stosowania tabletek też miałam bardzo delikatnie podwyższony czas protrombinowy, ale ginekolożka nie zaleciła odstawienie tabletek, tylko powtórzenie badań za pół roku, bo nie tylko tabletki przecież mają wpływ na ten parametr. PO pół roku miałam wyniki idealnie w normie, więc nie ma żadnych wskazań, aby rezygnować z tabletek. Myślę, że warto powtórzyć za jakiś czas badania, które wykazują niewielkie odstępstwa od normy.

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...