Skocz do zawartości
Forum

Objadanie się i głodówki


Gość loliś

Rekomendowane odpowiedzi

Mało konstruktywna opinia...

Loliś, jesli cierpisz na zaburzenia odżywiania to nalezy najpierw znaleźć ich przyczynę, która najczęściej jest psychologiczna. Byc może głodzisz się, aby się za cos ukarać albo objadasz, aby zajeść stres. W takim przypadku najlepsza będzie konsultacja psychologiczna.

Co do samego odżywiania to powinnaś jeść 5 posiłków dziennie, w regularnych odstępach czasu, codziennie o mniej więcej tych samych porach. Nigdy nie rezygnuj ze śniadania, bo to najważniejszy posiłek. Śniadanie jedz najpóźniej godzinę od wstania. Wybieraj produkty, które lubisz, nigdy nie jedz nic na siłę. Gotowanie jest przyjemne, więc jeśli masz czas to sama gotuj sobie ulubione potrawy.

Odnośnik do komentarza

Loliś Twój opis świadczy o tym, że możesz cierpieć na zaburzenia odżywiania. Napady obżarstwa poprzedzone głodówkami są objawami kompulsywnego objadania się. Dlatego też dobrze by było abyś skonsultowała swoje objawy ze specjalista z tej dziedziny, być może będzie Ci potrzebna pomoc psychologa,aby dotrzeć do tego co jest przyczyną takich zaburzeń.
Staraj się jeść 5-6 małych posiłków tak byś nie musiała podjadać między nimi. Ułóż sobie harmonogram jedzenia, zaznacz w nim o których godzinach będziesz jeść i tego się trzymaj. Głodówki nie są rozwiązaniem, mają one negatywny wpływ na nasze zdrowie jeśli są często powtarzane. Jedz wszystkie posiłki bo każdy z nich ma ustalone zadanie. Śniadanie daje na energię na cały poranek, obiad na środek dnia a kolacja na wieczór. II Śniadanie i podwieczorek są po to abyś nie podjadała między posiłkami.

Odnośnik do komentarza

http://szalency.com.pl/2019/10/20/pamietnik-glodomora-zaburzenia-kompulsywnego-objadania-sie-cz-1/
https://www.facebook.com/Szale%C5%84cy-124938702239201/?modal=admin_todo_tour

Dużo mi dał artykuł tego bloga. W sumie nawet można dołączyć do strony na facebooku, dobrze czyta się kogoś, kto już to przeszedł i wie jak z tego wyjść ...

Odnośnik do komentarza

Zarówno jedna jak i druga skrajność nie są dobre ani w żaden sposób zdrowe dla naszego organizmu. Wiele osób głodzi się, aby osiągnąć w końcu wymarzoną wagę, nie zdając sobie sprawy, że bardziej sobie szkodzą niż pomagają. Sama kiedyś byłam w podobnej sytuacji, więc wiem co mówię. Tylko sport, zdrowa żywność i odpowiednia suplementacja są w stanie sprawić że schudniemy i utrzymamy naszą wagę bez spowolnienia metabolizmu na maksa. Jeżeli chodzi o suplementacje, to ze swojej strony mogę polecić http://www.elitesportfood.pl/ . Mają bardzo duży wybór różnego rodzaju suplementów, a gdybyś miała problem z wyborem to doradzą i powiedzą Ci co i jak.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...