Skocz do zawartości
Forum

Psychiczna blokada


Gość Pospinany

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pospinany

Cześć od około 2lat zmieniłem się o 180stopni, kiedyś byłem pełnym życia chłopakiem, nie interesowało mnie co myślą i co powiedzą o mnie inni, robiłem to co chciałem, byłem spontaniczny i zawsze uśmiechnięty nawet gdy spotykały mnie jakieś przykrości czy problemy, wiedziałem że moje problemy to pikuś i zawsze znajdzie się wyjście jak nie kilka. Chętnie wychodziłem do ludzi, na wszelkie propozycje znajomych by coś porobić gdzieś pojechać byłem zawsze otwarty i na tak.
Ogólnie jakieś 2lata temu, zacząłem się powoli wycofywać z życia społecznego,po tym jak zmarła moja babcia oraz dziadek, w między czasie jeszcze rozstalem się z dziewczyną. przestałem odbierać telefon, udawałem że mnie niema w domu gdy się dobijali do drzwi, gdy już udało się wyciągnąć mnie z domu gdzieś to byłem sztywny, bez emocji i jedyne słowa to tylko nwm wali mnie to myślami będąc już w domu zacząłem życie praca - dom, wracając z pracy o 15 położyłem się i budzik budził mnie o 5 rano. Od jakiś 2miesiecy jest jak by lepiej, zacząłem wychodzić na rower, trochę biegać, nawet na imprezę integracyjna poszedłem ale nie czułem się tam dobrze, byłem zagubiony, zdezorientowany w śród tylu ludzi. Ale chcę próbować spowrotem się socjalizować tylko Boję się że to chwilowe i jakieś nie powodzenie, czy sytuacja losowa sprawi że znów będę tylko spać z wyciszonym tele...
Czy jest możliwe by wrócić do starego ja? I cieszyć się życiem jak gdyby nigdy nic.

Odnośnik do komentarza

tak jest to możliwe :) to trochę czasochłonny proces ale jeżeli mówisz, że trwa od 2 lat to nie jest jeszcze tak źle, w ciągu roku teoretycznie da się z tego wyjść.

Więc na szczęście sam zacząłeś robić rzecz niezbędną która pomaga w tego typu stanach, bieganie i rower. Niezastąpione rzeczy w produkcji endorfin których po pewnym czasie masz wystarczającą ilość aby się otrząsnąć.

Więc sugeruję zamiast "trochę biegać" zacząć biegać regularnie, tak przynajmniej raz na tydzień a któregoś innego dnia rower. Po pewnym czasie jak utrzymasz tą częstotliwość ćwiczeń endorfiny zaczną być częścią Twojego dnia codziennego i zobaczysz, że powrócisz do swojego dawnego nastroju.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...