Skocz do zawartości
Forum

Jak pomóc partnerowi?


Gość Agaagat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Poziomka 77

ka-wa
Szkopuł w tym, że każe Ci czekać w nieskończoność, bo by chciał też w przyszłości..., ale sam nie wie czy temu podoła.
Przez to, że nie możesz z nim szczerze porozmawiać, praktycznie go nie znasz.
Nie wiemy czy i jaką ma traumę, myślę, że to nie jest śmierć mamy, a jeśli już to coś poważniejszego, jak, np. molestowanie w dzieciństwie, więc ja bym nie liczyła na to, że się dowiesz.
A może coś bardziej prozaicznego, jak nieszczęśliwa miłość.

Coś w każdym razie przed Tobą ukrywa i dlatego unika rozmów o sobie. Równie dobrze może mieć żonę, nie wiesz.

Dlatego powinnaś pytać o wszystko wprost, bo co to znaczy, że nie jest gotowy na zamieszkanie razem, dlaczego nie usłyszałaś słowa kocham, dlaczego w takim razie ze mną jesteś, itp.

Nikt nie mówi, żeby mu nie pomóc, tylko nie chcesz zrozumieć, że on nie chce od Ciebie żadnej pomocy, pomijając fakt, że i tak mu nie możesz pomóc.

Koleś wcześnie stracił matkę, a 3 lata temu (jak pisze autorka) ojca. Takie rzeczy naprawdę mogą mieć wpływ na zycie. Nie wiem skąd podejrzenie o molestowanie, moim zdaniem nie trafione podejrzenie.

Co do pytania wprost, to pisała, że nie chce rozmawiac, ale o tych trudnych tematach. To chyba nie jest tak, że nic o nim wie? Raczej trochę wie, bo dużo całkiem napisała.

Odnośnik do komentarza

Autorka nie wie najważniejszych rzeczy, dlaczego ma do niej dystans, dlaczego nie chce szczerze rozmawiać, itp.
Sama pisze, że ma dość tej sytacji, czuje się niekomfortowo i nie ma się co dziwić.

Dla autorki ważna jest teraźniejszość, nie ma tu znaczenia przeszłość, bo czasu nie cofniemy, a ja tak gdybałam, bo sama uważa, że jak się otworzy na przeszłość, to wszystko będzie ok.

I powinna nie być matką Teresą, tylko sprawy stawiać jasno.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...