Skocz do zawartości
Forum

Złe samopoczucie przy braku okresu od 3. miesięcy


villemo

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem ....otoz spoznia mi sie okres od trzech juz bedzie miesiecy chce tez zaznaczyc ze mam nieregularne miesiaczki cierpie na niedoczynnosc i pcos (:nigdy nie mialam az takiej przerwy z miesiaczka zawsze byly to dwa miesiace nie dluzej czasem krocej nawet:)
teraz czuje sie bez przerwy zmeczona mam brak apetytu schudlam 4 kg co bylo wogole nie do osiagniecia przez 3 lata! mam chustawki nastrojowe(mozliwe ze tez od tarczycy)ciagle bym spala jestem zmeczona boli mnie podbrzusze jakbym miala dostac okres bola takze plecy i nerka z prawej strony ostatnie tsh mialam 0.68 reszta badan ok czy mozliwe ze jestem w ciazy?test wykazal ze niestety nie jestem?do lekarza dopiero w listopadzie ide prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza

gdybys była w ciazy to po 3 miesiacach na pewno miałabys juz pewnosc, moim zdaniem opoznienie orkesu wynika z Twoich problemow zdrowotnych ja bym nie czekala tylko poszla do ginekologa szybciej niz dopiero w listopadzie bo pewnie trzeba bedzie wywolywa okres i zbadac Cie aby dobrac odpowiednie leczenie aby go wyrownac troche

Odnośnik do komentarza

zawsze zwracalam uwage lekarzom na to uwage ze mam nieregularny okres lecz zadnych lekow typu antykoncepcyjnych zeby wyrownac okres nie otrzymalam za wyjatkiem G********* xr i luteiny ktore mialy mi w tym pomoc:)moja endo twierdzila ze wszystko jest w porzadku po wynikach pomimo ze okres jest nieregularny i ze moge zajsc w ta ciaze.a trzeci mesiac dopiero zaczalby sie od wtorku dokladnie:)pozdrawiam i dzekuje

Odnośnik do komentarza

ale mimo wszystko na pewno zauwazylabys, że jestes w ciąży poza tym na USG byłoby coś widać. Ale zrobić badania i sprawdzić nie zszkodzi jeszcze się okaże, że mnie zaskoczysz :) a co do okresu, to mimo wszystko trzeba go uregulować, bo przecież gdzieś musi być przyczyna, że on taki nieregularny. Miesiąc czekania to sporo w tym wypadku...

Odnośnik do komentarza

Jak się człowiek przyzwyczai, że okres może spóźniać się kilka miesięcy ze względu na różne problemy zdrowotne to już się tak nie stresuje. Dobrze, że nie tracisz głowy za każdym razem jak Ci się spóźnia, bo już chyba być zwariowała, skoro twierdzisz, że tak już jest dłuższy czas. Dziewczyny mają jednak rację, że warto zrobić badania i zgłosić się do lekarza. Endokrynologa średnio obchodzi brak miesiączki, bo to nie jego działka. Dlatego z każdym problemem trzeba iść do specjalisty, w tym przypadku do ginekologa.

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

witam:)ginekologicznie u mnie wszystko ok ale doszly mi kolejne zmartwienia....hiperglikemia oraz hiperprolaktylemia(dlatego nie mam okresu(:) masakra jakas no i kolejne leki(;czy ja wogole bede miala dzieci? tsh-0.212 (o.27-4.20)
anty -tpo 136.3 (34) ,prolaktyna 0:)428.5 (102-496);prolaktyna 60 min po mtc -1909, glukoza na czczo 109 (74-106) po 2 godz-197

Odnośnik do komentarza

Twoje wyniki badań faktycznie nie są najlepsze. Nie muszą jednak przekreślać wszystkich Twoich planów i marzeń. Od tej pory będziesz jednak musiała być pod stałą opieką endokrynologa, najlepiej endokrynologa-ginekologa, który rozpocznie pełne leczenie. Choroby tarczycy często powodują wtórny wzrost stężenia prolaktyny, co może nie jest całkowicie odpowiedzialny za hiperprolaktynemię, ale może dodatkowo ją zwiększać. Hiperglikemia również wydaje się być wtórna do poprzednich zaburzeń. W obecnej sytuacji konieczna jest modyfikacja leczenia zaburzeń tarczycy oraz rozpoczęcie leczenia hiperprolaktyniemii.Leczenie b********** przynosi naprawdę dobre rezultaty i umożliwia wielu parom zajść w ciążę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...