Skocz do zawartości
Forum

Zabieg na dwurożną macicę po dwóch poronieniach


Gość dorotusiag

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dorotusiag

Witam mam pytanie? 10 listopada mam mieć zabieg na dwudrożna macicę. Poniewaz poronilam juz 2 razy w tym raz-w 6tyg 2- w 4,3 miesiąca(blizniacza ciaża) Chciałabym sie dowiedzieć kiedy po tej operacji można starać się o dziecko? Jak wyglada taki zabieg czy jest się rozcinanymi gdzie? i czy to a mi wiekszą możliwość na zajście w ciąże czy moga byc po niej komplikacje?/ dziekuje

Odnośnik do komentarza

A kiedy lekarze zdiagnozowali dwurożną macicę? Przy takiej dolegliwości zajście w ciąże nie jest chyba problemem, ale donoszenie ciązy wielkim. Bez zabiegu masz marne szanse na dziecko. Jesli lekarze zalecają operację to znaczy, że po operacji szansa na donoszenie ciązy znacznie wzrośnie. Musisz być dobrej myśli. Na pewno po operacji będziesz musiała poczekac aż wszystko się wygoi zanim podejmiesz starania o dziecko. Nie ma się co spieszyć, żeby tym razem wszystko było już dobrze. Ile masz lat?

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

Przepraszam, pisałaś z takimi niedopowiedzeniami, że cieżko było zrozumiec fakty. Nie chciałam sprawić Ci przykrości. Naprawdę...

Póki co powinnaś myślec przede wszystkim o wyleczeniu tej dwurożnej macicy, a chyba można to zrobić tylko poddając się zabiegowi. Dopiero jak będziesz miała ten etap za sobą to podejmij starania o kolejne dziecko. Postępuj zgodnie z wytycznymi ginekologa. Nie staraj się o dziecko zbyt wcześnie, bo to może przynieść kolejne cierpienie... a chyba już wystarczy. Trzeba miec nadzieję.

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

Szukałam informacji o tym zabiegu, ale nigdzie nie udało mi się dokopać do szczegółów, jak to wygląda. Przeczytałam, że ta wada może mieć różne nasilenie. Przy niewielkiej deformacji nie ma problemów z zajściem w ciąże i donoszeniem. A gdy występują takie problemy, czy to z zajściem w ciąże, czy donoszeniem, poronieniami - to zaleca się chirurgiczną korekcję. Operacja musi polegac na zmianie kształtu macicy. Bo dwurożna macica oznacza, że jest to kształt W. Chirurg pewnie próbuje usunąć niepotrzebne ścianki i nadac macicy jak najbardziej podobny kształt do zdrowej. Tak na chlopski rozum to widze.

Sandra ma rację - operacja to tylko etap, tak naprawde chodzi przecież tylko o to, abyś mogła mieć dziecko i na tym trzeba się skupić.

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

noo nie dziwie Ci się że masz treme ja to bym po nocach nie spała!!!! ale wiesz co mysle ze warto bo chodzi o Twoje zdrowie i o Twojego dzidziusia, którego nie możesz się doczekać, jak już będziesz miała dziecko a dorosnie i powiesz mu, że zrobiłas sobie operację aby go mieć to chyba Cię po rękach będzie całował za takie poswiecenie!!!!! nic nie zatrzyma matki kiedy pragnie miec dziecko i to jest własnie piękne!!!!!!!!! bardzo trzymam za Ciebie kciuki jestes wspaniałą kobietą!!!!!!

Odnośnik do komentarza

Wiadomo, że operacja to operacja i mozna mieć przed nia wątpliwości i się jej bac, ale przecież ta operacja, która Cię czeka nie dotyczy narządu, który jest niezbędny do zycia, jak serce czy mózg, więc nie obawiaj się. Musi byc wszystko dobrze.

Poza tym, nawet jesli zdarzyłoby się, że po zabiegu ciągle będa problemy (niestety tego chyba nigdy nie można wykluczyć) to nie ma co się załamywać, tylko starac o adopcję. Przecież matka można zostać nie tylko wtedy kiedy samej urodzi się dziecko, prawda? Patrz w przyszłośc z optymizmem. Zawsze jest jakieś wyjście.

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jaką operację będziesz miała wykonywaną ale znalazłam coś na ich temat: jedna to resekcja przegrody histeroskopowo z dojścia przez szyjkę a druga to operacja Strassmana. Nie wiesz może która Ci mają wykonać. Ta pierwsza jest nowsza i z tego co doczytałam polega na usunięciu przegrody w macicy. Dojście do macicy jest przez pochwę i z tego co zrozumiałam nie ma po niej dużych blizn. Jest to zabieg, który wykonuje się w ciągu jednego dnia, to znaczy przychodzisz rano wychodzisz wieczorem.Jeśli będziesz miała wykonywaną ją w asyście laparoskopu to trochę dłużej będą mogli Cie potrzymać.
Ta druga operacja jest starą metodą i praktycznie się od niej odchodzi.
W każdym razie powodzenie i nie bój się, będzie dobrze:))

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...