Skocz do zawartości
Forum

Obfity okres przy tabletkach antykoncepcyjnych


Gość ola

Rekomendowane odpowiedzi

rozpoczelam przyjmowanie tabletek. pierwsza przyjelam pierwszego dnia miesiaczki i od tego czasu tabletki biore regularnie, dzis 7 dzien. caly czas mam normalny, obfity okres, czego wczesniej nie bylo, zwykle trwal on 3-4 dni. czy to normalna reakcja organizmu?

Odnośnik do komentarza

Ja dostałam tabletki, bo miałam nieregularną miesiączkę. Zawsze miałam obfity okres, praktycznie bardzo regularny, ale niestety coś tam się porobiło i został mi przetrwały pęcherzyk. Okres zrobił mi się dziwnie nieregularny, krótki i wydzielina miała dziwaczne kolory. Po pierwszych dwóch zażytych tabletkach okres mi się skończył (trwał 2 dni), lecz po pierwszym blistrze w przerwie moje krwawienie było prawie takie samo, jak przed tym całym rozregulowaniem. Było obfite, trwało 7 dni. Z ulotki doczytałam, że może tak być, bo to pierwsze tabletki i pierwsze opakowanie, więc organizm musi się przyzwyczaić, co wcale nie znaczy, że tabletki źle działają. Jeśli bardzo się boisz, zapytaj swojej lekarki, ale możesz też poczekać do przerwy. Jeśli będziesz miała krwawienie i nie odczujesz skutków niepożądanych, to znaczy że tabletki działają dobrze i są dobrze dobrane.
Każdy organizm reaguje inaczej, a hormony to duża ingerencja w organizm, a ciało musi się przyzwyczaić. Poczytaj sobie jeszcze ulotkę, może są tam informacje, które Cię uspokoją.

Odnośnik do komentarza

Ola na razie nie ma co od razu zmieniac tabletek. Zobaczysz jak będzie przy kolejnym okresie. Generalnie tabletki powinny zmniejszyć obfitość krwawienia, ale nie nalezy oczekiwac, że tak od razu. Jak przez miesiąc będziesz się coś nie halo czuła a kolejne krwawienie będzie budziło zastrzeżenia to wtedy idź do lekarza i skonsultuj wszystko.

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

Prosze barzo o pomoc ! ostatnimi czasy mieszkam w uk przyjechalam 3 tyg temu z polski i bedac u ginekologa zostały przepisane mi tabletki antykoncepcyjne . Zaczelam stosowac te tabletki zgodnie z zaleceniami ale obawiam sie iz moga byc zle dobrane gdyz moj obfity okres trwa juz ponad 2 tyg a do zakonczenia blistru zostaly mi jeszcze 4 talbetki co oznacza, iz powinien nastepnie wystapic kolejny okres po ich zakonczeniu ... Bardzo sie boje, iz wiem ze moze dojsc nawet do odwodnienia badz utraty znacznej ilosci krwi. Prosze o szybka odpowiedz . z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...